HAVRANkaravan turizminin merkezine dönüştürecek "Havran Su Sporları Merkezi ve Karavan Kampı" projesinde imzalar atıldı. 

detail-photo-fancybox-1

Edremit Körfezi'nin "sakin şehri" olarak bilinen ve son dönemde dağı-taşı altına dönüşen Havran, ilimiz turizmine çeşitlilik kazandıracak projesini hayata geçirme yolunda ilk imzayı attı. Başkan Emin Ersoy'un hayali olan "Havran Su Sporları Merkezi ve Karavan Kampı" projesiyle Havran eşsiz bir turizm destinasyonuna dönüşecek. 

havran-gmka

Havran Belediyesi'nce hazırlanan ve  Güney Marmara Kalkınma Ajansı  (GMKA) Alternatif Turizm Destinasyonlarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 7.000.000 TL hibe desteği almaya hak kazandığı "Havran Su Sporları Merkezi ve Karavan Kampı" projesinin sözleşmesi bugün imzalandı. 

Hibe sözleşmesini Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman ile Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy imzladılar. İmza törenine proje ortağı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Yardımcısı Mürsel Sabancı, Edremit Ticaret Odası adına  Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin katıldılar.

İlçesinin marka değerine yeni bir katkı sağlayacak projeye attığı imzanın ardından yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Emin Ersoy şunları söyledi:

"Sadece Havran'ı değil tüm Balıkesir'i yakından ilgilendiren bu proje, Balıkesir Turizm Destinasyonuna alternatif turizm seçenekleri kazandıracak ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunacak. Su sporları merkezi, Doğa oteli, Karavan kampı, Çadır kamp alanı ve rekreasyon düzenlemeleri ile benzersiz bir spor turizmi alanını Havranımıza kazandırıyoruz. Yelken, kürek, kano ve triatlon müsabakaları, doğa yürüyüşleri, at safarileri, havran mutfağı, yöresel ürün satış reyonları, sakin ve huzurlu bir tatil ortamı, olta balıkçılığı yarışmaları, kültürel ve sanatsal atölyeler ile zengin bir turizm değerini insanlarımıza sunacağız.

havran-gmka-baraji

Projeye desteklerinden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz'a, Edremit Ticaret Odası Başkanı Sayın Ahmet Çetin'e ve emeği geçen personellerime teşekkür ediyorum. Havranımıza hayırlı uğurlu olsun" 

Balıkesir karavan turizmine Havran'la kapı açıyor

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “Havran artık eşsiz bir turizm destinasyonu olma yolunda ilerliyor. Desteklerinden dolayı Balıkesir Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Güney Marmara Kalkınma Ajansına teşekkür eder, projenin İlçemize hayırlı olmasını dileriz” açıklamasını yaptı.

Editör: Macit ERMİŞ