Balıkesir’de, alacak nedeniyle husumetli oldukları 25 yaşındaki Furkan A.’yı, gözlerini bağlayıp otomobille kaçıran, işkenceyle 2 bin 500 lirasıyla cep telefonunu gasbeden 19 yaşındaki Muhammet Ramazan Batır  ile 33 yaşındaki Osman Dova tutuklandı.

Dava dosyasına giren görüntülerde, elleri arkadan bağlanan ve sesi duyulmasın diye ağzı tişörtle kapatılan Furkan A.’nın, tekme, tokat ve yumrukla dövüldüğü görülüyor. Şehir eşkiyalarının sosyal medya hesaplarından yayınlanan görüntüler tüyleri ürpertti. 

bandirma-iskence

TÜYLER ÜRPERTEN OLAY

Muhammet Ramazan Batır ile Osman Dova, alacak meselesi nedeniyle aralarında husumet olan Furkan A.’yı,  Karacabey'den kaçırdı. Bandırma'daki bir eve getirdikleri Furkan A.’nın ellerini arkadan bağlayan magandalar, bağırmasın diye ağzını da tişörtle kapattı. Batır ile Dova, ölümle tehdit ettikleri Furkan A.’yı, dakikalarca dövdü. Şüpheliler, Furkan A.’yı döverken, odada bulunan kişi ise o anları cep telefonuyla kayda aldı.

BANDIRMA'DA YAKALANDILAR

Batır ile Dova, görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşıp, 2 bin 500 lirası ile cep telefonunu da gasbettikleri Furkan A.’yı, otomobille yeniden Karacabey ilçesine götürüp, bıraktı.

Furkan A.’nın şikayetiyle olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAMERALA ALAN KİŞİYE SORUŞTURMA

Bandırma’da yakalanan Muhammet Ramazan Batır ile Osman Dova, ‘Yağma’, ‘Darp’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından tutuklandı. Şüphelilerin ifadelerinde, Furkan A.’yi borcunu ödemediği için dövdüklerini söyledikleri öğrenildi. 

ISKENCE-BANDIRMA

Bu arada, görüntüyü çeken ve gaspedilen cep telefonunu satın alan kişiler hakkında da soruşturma başlattı.

kaynak. bandırma.com

Editör: Macit ERMİŞ