Osmanlı’nın zamansız mirasını simgeleyen, her biri önemli bir mimari eser niteliği taşıyan saat kuleleri, günümüz belediyelerinin de "simge projeleri" arasına girdi. 

Birçok belediye şadırvan, çeşmeli saat kulesi yaptırarak ilçelerine yeni simgeler kazandırırken Saat Kulesi yaptırma yarışına tutuşan yerel yönetimlerin arasına İvrindi de katıldı. Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, şehir merkezine modern saat kulesi yapacağını açıkladı ve hazırlattığı üç tasarımı beğeniye sundu. 

İŞTE O SAAT KULESİ TASARIMLARI

Üç tasarım arasındaki tek fark kubbelerinin farklı görsellikte olması.

BAŞKAN PAYLAŞTI

İvrindi'nin eğitimci başkanı Yusuf Cengiz, projeleri arasına Saat Kulesini de ekledi. Başkanlığı döneminde ilçesine yeni simge kazandırmayı amaçlayan Cengiz, sunun için tercihini Saat Kulesinden yana kullandı.

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, ilçe meydanına yaptırılması planlanan saat kulesi görsellerini "İvrindimizin sembollerinden biri olmaya aday Saat Kulemizin tasarımı" notuyla paylaştı.  

Heyecan uyandıran paylaşımın altına vatandaşlardan biri, "Vizyonu geniş bir Belediye Başkanına sahip olduğumuz için ilçemiz çok şanslı Teşekkürler Sayın Başkanım." notunu bıraktı.