İvrindi Belediyesi mahalle kültürünün yaşatılması ve komşuluk bağlarının güçlenmesi için ilçe genelinde 41 adet yeni fırın inşa ederken 29 adet fırının da tadilatını gerçekleştirdi

yusuf-cengiz-ekmek

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, “Her alanda güzel çalışmalara imza atıyoruz. Mahalle fırınlarının inşa edilmesi, tadilat işlemlerinin gerçekleştirilerek halkımızın kullanımına sunulması bizler için çok önemli ve değerli çalışmalar. Özellikle kırsal mahallelerdeki fırınlar, yaşanan komşuluk kültürü, koyu sohbetler, birleştirici adetlerin gerçekleşmesi adına bir mekan haline gelmiş durumda. Bizler de bunun devam etmesi, gelecek kuşaklara aktarılması, modern mimari ile inşa edilerek kullanıma sunulması adına ciddi uğraşlar veriyoruz. Mahalle muhtarlarımızdan gelen talepleri, mahalle sakinlerimizden gelen istekleri değerlendirip ekiplerimizce yerinde inceliyor, yapılacak işlemi ortak akılla karar verip gereğini yapıyoruz. Bu konuda 4 yıl gibi sürede ciddi anlamda çalışmalar yürüttük. Ekip arkadaşlarımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum"dedi.

BAŞKAN CENGİZ: SIRADA AŞ EVLERİ VAR

yusuf-cengiz-ekmek1

Her mahallenin talebini tek tek not aldıklarını söyleyen Cengiz “ Mahalle sakinlerimiz ekmeklerini daha düzenli ve temiz ortamda yapsınlar diye bu zamana kadar merkezden kırsala toplamda 41 adet yeni fırın inşa ettik. 29 adet fırınımızın da tadilatını yapıp kullanıma sunduk. Bu tür çalışmalar küçük ama değerli çalışmalar.

Düğün,dernek, hayır gibi gelenekler bizim toplu olarak gerçekleşen birleştirici kültürlerimiz. Mahalle halkımızın da bu doğrultuda bizden en çok talebi aşevi inşa edilmesi.  Biz de İvrindi Belediyesi olarak taleplere karşılık vermeye, halkımızın ihtiyaçlarını gidermeye gayret ediyoruz.” diye konuştu.

yusuf-cengiz-ekmek2

Editör: Macit ERMİŞ