Yusuf Cengiz başkanlığında hizmet anlamında son 5 yılda kabuğunu kıran İvrindi, tarihi değerlerine sahip çıkma anlamında önemli çalışmalara da imza atıyor. Cengiz ve ekibi Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile İvrindi’ye müze kazandırıyor.

ivrindi-muze2

ESKİ KAYMAKAMLIK BİNASI MÜZE OLUYOR

Tarihini gelecek kuşaklara aktarma gayretiyle başlatılan çalışmalarda sona yaklaştığını ifade eden İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “Binanın önünden her geçenin imrenerek baktığı, ‘çok güzel bina değerlendirilse keşke’ diye iç çektiği ilçemizin eski kaymakamlık binası artık tarihi değerlerimizin sergilendiği müzeye dönüşecek.

İlçemize ait tarihi değerlerimizi orada sergileyeceğiz. İlçemiz genelinden topladığımız tarihi bilgiler ve bulgular gelecek kuşaklarımıza ışık tutacak. Bu projeye hayat veriyor olmaktan mutlu ve gururluyum.

Eski Kaymakamlık binası ve çevresinde farklı tarihi alanlarımız mevcut. İlerleyen süreçlerde de Şeyh Bedrettin Hamamı’nda da gerekli çalışmaları yürütüp gelecek nesillerimize aktarma gayretiyle gerekli restorasyon çalışmaları yürütüp, daha kullanılabilir ve aslına uygun hale getireceğiz inşallah.”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE
İVRİNDİ BELEDİYESİ UYUMU
İLÇEYE OLUMLU YANSIYOR

Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde İvrindi’de güzel çalışkanlara imza attığını söyleyen Yusuf Cengiz şu bilgileri paylaştı:

ivrindi-muzee

“İlçemizin her noktasında Yücel Yılmaz başkanlığındaki Büyükşehir’in dokunuşlarını hissediyoruz. Fen İşlerinden, kültür ve sosyal etkinliklerine, çevre düzenlemelerinden tarihi dokunuşlara kadar bir çok alanda uyum içerisinde çalışıyoruz.

Zabıtadan toplu taşımada klima denetimi Zabıtadan toplu taşımada klima denetimi

Bu uyum ilçemiz genelinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönüyor.

Son olarak da ilçemizin tarihi değerlerini korumak ve gün yüzüne çıkarma anlamında ortak çalışmalara imza atıyoruz.

Bu konuda Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü ile ortak çalışma başlattık. Çalışmalarımızı da en kısa sürede tamamlama gayretindeyiz.

2024 yılı başında ilçemizin tarihi değerlerini sergileyeceğimiz müzemiz ziyaretçilerine kapılarını açacak. Şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”

ivrindi-muze1

ivrindi-muze3

Editör: Macit ERMİŞ