Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve İvrindi Belediyesi işbirliği ile ilçede yaşayan engelli bireylere tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirildi.

Engelsiz yaşam için hepimiz biriz” mesajı veren Başkan Cengiz “Yaşamlarını daha rahat sürdürmeleri için Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemizdeki engelli bireylerimizin her zaman yanında, bir telefon uzağındayız.” mesajı verdi.

HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ

thumbnail_ISTL1989

Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerinin hak ettikleri yerde olmaları şüphesiz bütün toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir diyen Cengiz “İvrindi Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya, onların sesi olmaya devam ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, kimseye muhtaç olmadan bağımsız olarak kendi başlarına yaşayabilmelerini sağlamak, yaşam düzeylerini gelişen ve değişen dünya şartlarına göre en güzel şekilde biçimlendirmek, ihtiyaçlarını tespit edip, onlara mevcut şartlar içinde yaşanabilir ortamları hazırlamak en büyük ve öncelikli hedefimiz. Engelli vatandaşlarımızın hayata farklı pencereden bakmalarını istemiyoruz. Onların da bizler gibi hayatını rahat idame etmelerini kendimize görev edinerek çalışmalar yürütüyoruz.

Engellilerimizin sosyal yaşama katılımının arttırılması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ile ortak çalışmalara imza atıyoruz.  Toplum olarak engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sevgiyle kucak açmalı ve engelleri aşmak için kol kola çaba sarf etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Güçlü toplum olmak bunu gerektirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bir saniye sonrasında ne olacağımızı bilmediğimiz bu dünyada hepimiz birer engelli adayıyız.” 

6 ADET AKÜLÜ 3 ADET MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE TESLİM EDİLDİ

Engelsiz Belediye İvrindi diyerek her engelli bireyin sorunları ile birebir ilgilenme görevini şiar edindiklerin ifade eden Başkan Cengiz “ Engelli bireylerimizin toplumun içerisine karışması, kaynaşması ve rahat yaşam sürdürme gayretini yitirmemesi en büyük temennimiz. Bugün de bu amaç doğrultusunda Büyükşehir Belediyemizin desteklerini fazlasıyla hissettiğimiz bir günü yaşıyoruz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanımız Ahmet Meydan, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanımız Ali Zeybek ile birlikte ilçemizdeki engelli bireylerimiz; İbrahim Mestanoğlu, Mehmet Bozkurt, Hasibe Özdemir, Ahmet Irmak, Halil İbrahim Altıntaş, Zülfiye Yılmaz olmak üzere toplamda 6 adet akülü tekerlekli

Uçgun Çandar, Şadiye Ürün ve Meryem Sarı’ya 3 adet manuel tekerlekli olmak üzere toplamda 9 adet tekerlekli sandalye teslim ettik. Engelli olmanın hayatı yaşamamıza ve sosyalleşmemize her hangi bir engel olmadığını anlattık. Bugün engelli kardeşlerimiz ile nasıl çözüm odaklı bir araya geldiysek, sorunlarına çare bulmaya gayret ettiysek bu gayretimizi her zaman sürdüreceğimizin sözünü veriyor,

Engelleri birlikte ortadan kaldırma gayretimizi sürdürdüğümüz bu süreçte desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum

Editör: Macit ERMİŞ