Tarım ve Hayvancılığın Başkenti Balıkesir'de üreticilere destek sürüyor. Bu kez de Kepsut'ta üreticilere bedava Damızlık Koç dağıtılacak. Başvuru tarihi ve şartları belli oldu.  Kepsut Belediyesi üreticilere çağrı yaptı. Peki başvurular nereye yapılacak? İşte Damızlık Koç dağıtımıyla ilgili ayrıntılar. 

BELEDİYE MÜJDELİ HABERİ DUYURDU

kepsut-koc-ismail-cankul

Yetiştiricilere ait küçük sürülerin, kaliteli damızlıklar kullanılarak büyüyüp verimini arttırmak amacıyla, Kepsut'ta üreticileri ücretsiz damızlık koç dağıtımının yapılacağı bildirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi ve Kepsut Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşen projeyle ilgili detayla belli oldu 

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

361626688_655817069913320_6515571345059826903_n

1- Yetiştiriciler Kepsut merkez ve kırsal mahallelerinde ikamet ediyor olmalıdır.

2- Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, hayvan kayıt sisteminde 20 ile 150 küçükbaş hayvan varlığı mevcutlu aktif işletmesi bulunmalı ve son 2 (iki) yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesi, Belediyemiz ve Bakanlıktan ilgili ‘’Küçükbaş Canlı Hayvan’’ bağış ve hibe desteği almamış olmalıdır.

3- Hibe edilen hayvanların en az 2 (iki) yıl süreyle satılmaması ihbarı mecburi hastalıklar ve zorunlu kesim şartları haricinde kestirilmemesi (Veteriner Hekim kesime sevk raporu almak zorunludur), aksi durumun tespiti halinde Kepsut Belediyesinin 20.000 (yirmi bin ) TL tazminat alınması hakkı vardır.

4- Başvuruları 25 Temmuz Salı gününe kadar Belediye Beyaz Masaya, kimlik fotokopisi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce verilmiş ‘’Hayvan Varlığı Raporu’’ ile beraber yetiştiricinin bizzat başvuru yapması zorunludur.

5- Başvuru yapacak olan yetiştiricilerin ‘’Damızlık Koyun Keçi Birliği’’ üyeliğinin olması gerekmektedir.

6-İlk maddelerde geçen şartları taşıyan ve kabul eden yetiştiriciler arasında, talebin fazla olması halinde kura çekilerek hak sahipleri belirlenecektir.

7-Aynı haneden olup birden fazla şartlara uygun işletme kaydı bulunan aile bireyleri arasından sadece birine hak verilecektir.

ÇEKİLİŞ  NE ZAMAN?

Çekiliş ve Dağıtım Töreni tarihi Kepsut Belediyesi tarafından 27 Temmuz 2023 Perşembe günü olarak belirlenmiştir.

Çeşitli sebeplerle tören gününün iptali veya ertelenmesi hakkı Kepsut Belediyesine aittir.

 Yetiştiricilerimize önemle duyurulur .

Editör: Macit ERMİŞ