Kepsut Belediyesi, “Tohum Bizden, Hasat Sizden” projesi kapsamında 2024 yılının ilk dağıtımını gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenle çiftçilere %50 hibe destekli mısır tohumları dağıtıldı.

Isamil Cankul Tohum1

AK Partili başkan İsmail Cankul yönetimindeki Kepsut Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla ‘’Tek ve İlk’’ olmaya devam ediyor. Her yıl ortalama olarak 340 ton yüzde 75 hibeli arpa ve yulaf tohumu ile beraber yüzde 50 hibeli 2 bin 50 torba silajlık mısır tohumu desteği hak sahiplerine verildi.  Bu dağıtımın ardından, belediyenin üreticilere sağladığı destek ile kaliteli tohumlar çiftçilerle buluşturulacak ve 12.000 dönümlük bir alanda ekim yapılacak.

Başkan Cankul, Kepsut Belediyesi’nin tüm imkânlarında ve projelerinde üreticilere, gençlere, eğitime ve yaş almışlara dokunmayı hedeflediğini söyledi. Sözleri devamında Başkan İsmail Cankul; ‘’Bugün yoğun katılım ile gerçekleştirdiğimiz törende başvuru yapan tüm üreticimize mısır tohumlarını teslim ettik, Rabbim çiftçimizin emeğini hayırlı ve bereketli kılsın’’ ifadelerini kullandı.

Hasret kaldığımız haber Susurluk'tan geldi Hasret kaldığımız haber Susurluk'tan geldi

Vatandaşlarına desteğinin devamının artarak geleceğini söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Editör: Macit ERMİŞ