Misyonunu Menderes, Celal Bayar ve Süleyman Demirel'den aldığını iddia eden Demokrat Parti, Balıkesir'de milletvekili adayı gösterebilecek isim bulamadı.

12 Haziran'daki milletvekilliği genel seçimleri öncesinde siyasi partiler adaylarının listesini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim ederken, Demokrat Parti, 60 yıldır kalesi olarak gördüğü Balıkesir'de 8 kişilik liste yapamadı.

Balıkesir'de 2002 seçimlerine kadar diğer partilere karşı hep üstünlük sağlayan ve bazı seçimlerde tüm milletvekilliklerini kazanan Demokrat Parti, rahmetli Turgut Özal'ın partisi Anavatan ile birleşmesine karşın umduğunu bulamadı.

Namık Kemal Zeybek'in genel başkanlığını yürüttüğü Demokrat Parti, 12 Haziran seçimleri öncesi milletvekili adayları listesini YSK'ne teslim ederken Balıkesir adayı olarak tek adayın ismini bildirdi.

Balıkesir adayının ismi Ata Selçuk olarak ilan edildi. Emekli olduğu belirtilen Selçuk'u, partinin il ve merkez ilçe yönetiminde görev yapan isimlerin de tanımadığını açıklaması "sen bu hallere düşecek parti miydin?" yorumlarını beraberinde getirdi.

Bu arada, DP'nin Balıkesir'de önde gelen isimleri olarak bilinen Sami Sözat, Baki Ataç, Erol Taşkesen, Yunus Baysal, Ömer Lütfü Coşkun, Ahmet Aydemir, Rafet Koylan, Cenk Tunçsiper, Nadir Karaağaç, Recep Adın gibi isimlerin ise, 12 Haziran seçimlerinde tercihlerini Ak Parti, CHP ve MHP'den yana kullanacakları ileri sürüldü.

Editör: Haber Merkezi