YABANCI UYRUKLU DEĞİL

Vahşi cinayetin katil zanlısının yabancı uyuruklu olduğuna dair algı oluşturulmaya çalışılması üzerine Balıkesir Valiliği açıklama yaptı. Valilik, katil zanlısının yabancı uyruklu göçmen ya da sığınmacı olmadığını duyurdu.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Ata Emre'yi bıçaklayıp katleden E.Ö.'nün ifadesi ortaya çıktı. Kasten yaralama' ve 'Tehdit'ten 6 ayrı suç kaydı bulunan katil zanlısının ifadesinde "Babamın imam nikahlı eşi Sultan D.yi nereden tanıdığını sordum. Beni tersledi. Bunun üzerine bıçakladım" dediği öğrenildi.Katil zanlısının bu ifadesine karşın Ata Emre Akman'ın aynı binaya ancak başka bir daireye sipariş getirdiği, E.Ö. veya yakınlarıyla tanışıklığının olmadığı ortaya çıktı.

Kuru sıkı tabancayı gerçeğe dönüştüren atölyeye baskın Kuru sıkı tabancayı gerçeğe dönüştüren atölyeye baskın

BABASI DA TUTUKLANDI

Balıkesir'de, zincir restoranda motokurye olarak çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ata Emre Akman'ı bıçaklayıp öldüren 17 yaşındaki E.Ö.'nün babası Orhan Özdemir , bugün polis tarafından olayla ilgili olarak tekrar gözaltına alındı.

SARHOŞTUM

Orhan Özdemir, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. İfadesinde olay gecesi sarhoş olduğu için erken uyuduğunu ve hiçbir şey hatırlamadığını söylediği belirtilen Özdemir, cezaevine gönderildi.

Editör: Macit ERMİŞ