Son Valiler Kararnamesi ile 5 yıldır görevde kaldığı Trabzon'dan Balıkesir'e atanan Vali İsmail Ustaoğlu, Kuvayi Milliye Şehri Balıkesir'e gelerek görevine başladı.

Valilik bahçesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, İl Jandarma Komutanı Ali Aydın, Vali Yardımcıları ve bürokratlarca karşılanan Ustaoğlu'na yöresel kıyafetler giydirilen iki öğrenci çiçek takdim etti. 

Vali Ustaoğlu, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Balıkesir'de toplumun tüm dinamikleriyle hizmet etmeye çalışacaklarını söyledi.

 Ustaoğlu, "Bütün mesai arkadaşlarımızla insan merkezli, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, şeffaf ve hesap verebilen, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışı temel felsefemiz olacaktır." dedi.

Ustaoğlu ilk açıklamasında şunları kaydetti: 

ismail-ustaoglu-balikesir-yucel-yilmaz1

10 Ağustos 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle atanmış olduğum Balıkesir Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunmaktayım.

Dolayısıyla Kuva-yi Milliye ruhunun ilk kıvılcımının ateşlendiği hem Ege Denizi’ne hem de Marmara Denizi’ne kıyısı olan geniş coğrafyası, gıda sektöründeki öncü rolü ile “Türkiye’yi Doyuran İl” unvanına sahip tarım ve turizm kenti Balıkesirimizin değerli halkına hizmet etme fırsatını bana veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Tarihi geçmişi Antik Çağ’a kadar uzanan kadim şehrimiz Balıkesirimizi ve Balıkesirli hemşehrilerimi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, bu şehre hizmet edecek olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

Böylesine önemli bir kente hizmet ederken, üzerimizdeki sorumluluğun farkında olarak; bütün mesai arkadaşlarımla birlikte insan merkezli, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, şeffaf ve hesap verebilen, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışımız olacaktır. Bu doğrultuda; her zaman vatandaşlarımızın arasında, özellikle şehitlerimizin kıymetli aileleri ile gazilerimiz başta olmak üzere devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan ailelerimiz ile kimsesiz, yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla bizleri daha çok bir arada göreceksiniz. Gelecek nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir Balıkesir bırakmak; eğitim, sağlık, turizm, gençlik ve spor, sosyal hizmetler, çevrenin korunması ve diğer tüm alanlarda ilimizi daha ileri taşımak öncelikli hedefimiz olacaktır. Balıkesir Valisi olarak atandığım bu şehre, bugünden itibaren adanmış olarak hizmet etmek temel gayem olacaktır.

Devam eden kamu yatırımlarının tamamlanması, yeni projelerin ise bir an önce uygulamaya konularak halkımızın hizmetine sunulmasında başta Sayın Milletvekillerimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımızla Balıkesirimizin tüm dinamikleri ile birlikte hareket edip bütün imkânların değerlendirilmesi sağlanacaktır.

ismail-ustaoglu-balikesir-yucel-yilmaz

Çalışmalarımızın yürütülmesinde, halkımızın talepleri ile devlet arasında köprü vazifesini üstlenen yerel basın mensuplarımızı selamlıyor, görevim süresince yakın iletişim halinde olarak, çalışmalarımızı desteklemelerini bekliyorum.

İlimizin sosyal ve ekonomik kalkınmasına, eğitim, sağlık, tarım, sanayi, kültür ve turizm alanında gelişmesine yönelik olarak kamu ve özel sektör yatırımlarının hayata geçirilmesinde başarılı çalışmalar yürüten Sayın Valimiz Hasan ŞILDAK beye ve ilimize hizmet etmiş tüm valilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Balıkesirli kıymetli hemşehrilerimi selamlıyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum.

ismail-ustaoglu-balikesir-yucel-yilmaz11

Cuma namazını tarihi Zağnos Paşa Camisinde kılan ve Zağnos Paşa'nın kabrini ziyaret ederek ruhuna fatiha gönderen Vali Ustaoğlu'na başkan Yücel Yılmaz eşlik etti.

Vali İsmail Ustaoğlu Balıkesir'deki ilk gününde Karesi Bey ve Zağnos Paşa Türbelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Editör: Macit ERMİŞ