Önceki dönem İsviçre Türk Toplumu Genel Başkanı Balıkesirli iş insanı Levent Karaağaç’ın öncülüğünü yaptığı arkadaş grubu 50 adet konteyneri  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’nın Doğanşehir İlçesi, Polat Köyü’ndeki depremzedelere teslim ederek hayır dua aldı. 

levent-karaagac112

BALIKESİR'in efsane isimlerinden Nadir Karağaç'ın kardeşi olan iş insanı Levent Karaağaç, hayırlı bir işin öncülüğünü üstlenerek 50 depremzedenin yüzünün güldürülmesine vesile oldu.  

Konteynerlerin Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’nın Doğanşehir İlçesi, Polat Köyü’ndeki depremzedelere teslimi sırasında yaptığı konuşmada Levent Karaağaç, “İş insanı Rahman Atasoy, babası İrfan Atasoy, Ceyhun Mutaf;  Polat ile tanışmamıza vesile olan kıymetli hocamız, Malatya Eski İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, isimlerini yazamadığımız gönlü zengin kendisi iyilik ruhuyla bezenmiş dostlarımızın  özverili gayretleriyle 50 konteynerden oluşan kent kurulumu alt yapısı ile birlikte tamamlandı” dedi.

Hak sahipleri
AFAD kuralıyla belirlendi

Liste dahilinde konteyner dağıtımını yaptıklarını kaydeden Karaağaç, “Polat nezdinde tüm depremzede can kardeşlerimize AFAD kurumumuzun dağıtım kuralları geçerli olmak üzere öncelikli şehit ailelerimize, 65 yaş üstü kıymetli büyüklerimize, dul ve yetim aileler  başta olmak üzere genç, dinamik sürekli yardım ve desteklerini esirgemeyen devletimizi en güzel şekliyle temsil eden sürekli yardım ve doğru yönlendirmelerini eksik etmeyen Doğanşehir Kaymakamımız Mehmet Kılıç beyefendi tarafından bize teslim edilen liste dahilinde dağıtımı gerçekleştirildi.

Dağıtım esnasında okunan depremde vefat eden can dostlarımızın ve şehitlerimizin ruhlarına indirilen hatimler ve Kuranı Kerim ile  birlikte Polat sakinlerimiz başta olmak üzere misafirlerimize akşam yemeği ikram edildi” şeklinde konuştu.

Şehri eminimiz
Yücel Yılmaz'a minnettarız

Levent Karaağaç, duygularını şöyle dile getirdi: 

levent-karaagac11

“Biz biriz beraberiz, Türkiye’nin has evlatları bu yaralarımızı sararak Türkiye’mizin yeni yüzyılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki devlet ve hükümet erkanımızın yol göstermeleriyle hep birlikte emin adımlarla doğru bildiğimiz yolda, hak yolunda halka hizmet hakka hizmet düsturu ile bayrak taşıyıcılar olarak devam edeceğiz.

Bu hizmetlerimizin gerçekleşmesinde bizlerin her daim yanımızda olan devletimizin tüm kurumlarına Sayın Doğanşehir Kaymakamımız Mehmet Kılıçbey nezdinde, Doğanşehir Eski Belediye Başkanı Mesut Sülü,Polat Mahallesi Muhtarı Cemal Demirci, Malatya Eski Büyükşehir Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, iş insanı Tahsin Öner, konteynerlerimizi en mükemmel şekliyle kendinden katkılarıyla imal eden HVS firması sahibi Hacı Veli Sabancı ve hiç tereddütsüz her daim desteğini gördüğümüz güler yüzlü Balıkesir’imizin gururu, şehri eminimiz Yücel Yılmaz başkanımıza açık teşekkür ve minnetlerimizi arz ediyoruz.

Allah birlik beraberliğimizi bozmasın, ülkemizin gerçek evlatlarının bu yardımsever, hayırsever ruhunu daim kılsın. Bu kampanyanın maddi boyutunu karşılayan Trabzonlu Rahman Atasoy’a Polat halkı adına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

levent-karaagac116

Önceki dönem İsviçre Türk Toplumu Genel Başkanı Balıkesirli iş insanı Levent Karaağaç’ın öncülüğünü yaptığı arkadaş grubu yaptırdıkları 50 adet konteyneri Polat Köyünde hak sahiplerine teslim etti.

Editör: Macit ERMİŞ