CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) bugün toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) daha önce Gönen Bigadiç, Kepsut, Balya, Sındırgı adaylarını belirlediği Balıkesir'de Ayvalık, Burhaniye, Erdek ve Gömeç belediye başkan adaylarını belirledi. 

CHP, Ayvalık'ta aday adayları Rahmi Gençer, Asım Sürer, Serdar Demirezer, Neşe Zengin, Semra Engin'e teşekkür edip mevcut başkan Mesut Ergin ile yola devam kararı aldı. Adaylığının açıklanmasının ardından Mesut Ergin ilk açıklamasını yaptı. "Artık kırgınlıkları küskünlükleri unutup Ayvalık’ımız için yeni bir yola çıkma yeni bir başlangıç yapmanın zamanıdır." diyen Mesut Ergin'in bu ifadeleriyle Rahmi Gencer'e aleni çağrı yaptı.

Ergin'in açıklamaları şöyle:

"Değerli Ayvalıklı hemşehrilerim;

doğup büyüdüğüm, taşı, toprağı, doğası, denizi, ormanı, zeytini ve yeşiliyle benim güzel memleketim Ayvalık için, Genel Başkanımız sayın Özgür Özel öncülüğündeki MYK ve parti meclisimizin takdirleriyle Ayvalık Belediye Başkanlığı görevine, on yıllık tecrübe, bilgi, birikim ve deneyimimle bir kez daha adayım.

Öncelikle genel başkanımıza, parti meclisinin değerli üyelerine ve Balıkesir İl Başkanı ve yönetimine; Ayvalık İlçe Başkanımız ile yönetim kuruluna, örgütümüze ve birlikte yol yürümekten her zaman gurur duyduğum büyük ailemiz siz Ayvalıklı hemşehrilerimize teşekkürü bir borç bilirim. Benim dışımdaki beş değerli aday adayıyla çıktığımız bu yolda bundan böyle tek yumruk tek yürek tek ses olarak; Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ayvalık’ta da yerel iktidar bayrağımızı daha yükseğe taşıyacağız.

Bu büyük onuru, beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan verdikleri destekleriyle Ayvalık’ıma hizmet etme fırsatı tanıyan siz değerli hemşehrilerime borçluyum. Dün olduğu gibi bugün de Ayvalıklı hemşehrilerimle hep yan yana hep omuz omuza birlikte yürüdük, sizlerin desteğiyle bir beş yıl daha yürümeye devam edeceğiz.

Artık kırgınlıkları küskünlükleri unutup Ayvalık’ımız için yeni bir yola çıkma yeni bir başlangıç yapmanın zamanıdır. Bu yolda tek yürek olup, hep birlikte gücümüze güç katarak dayanışmayla yürüyeceğiz.

Allah’ın izni ile siz Ayvalıklı hemşehrilerimle birlikte; bu güzel memlekete, eşsiz doğasına, zengin kültürüne ve şanlı tarihine yakışır bir belediye başkanı olmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyet’imizin İkinci Yüzyılı’nda ilk kurşunu atan Ali Çetinkaya’nın bize emanet ettiği Kuvayi Milliye kentimiz Ayvalık, daha iyiyi, daha güzeli ve çok daha fazlasını hak ediyor.

AK Parti belediyeleri kaybedince bayramlaşmaya ilgi azaldı! AK Parti belediyeleri kaybedince bayramlaşmaya ilgi azaldı!

Büyük Ayvalık Sevdalıları; Ayvalığımız için en iyi hizmetleri gerçekleştirmek ve Ayvalığımızı daha da fazla sosyal belediyecilik ile buluşturmak için ben hazırım, biliyorum ki bu yolu birlikte yürümek için siz de hazırsınız. Yolumuz açık olsun."

GENCER NE YAPACAK?

Bu arada, aday gösterilmeyen Rahmi Gencer'in  DSP veya İYİ Parti adayı olarak  Mesut Ergin'e rakip olacağı kulislerde konuşulmaya başlandı. 

Editör: Macit ERMİŞ