Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir il kongresinde Niyazi Tunç, bir süre önce atamayla geldiği il başkanlığına bu bu kez tüm delegelerin oylarını alarak seçildi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın yönettiği Gala'daki genel kurulda 24 kişilik yönetim de belirlendi.  

MHP-Balikesir-Tunc2

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede daha önce atama ile göreve gelen Niyazi Tunç, bu kez tek liste ile girdiği seçimle başkan oldu. Tunç, “Bir olacağız, iri olacağız, aşılamaz denilen engelleri aşacağız. Yılanlardan, yorulanlardan, dönenlerden olmayacağız. Ülkemize karşı sorumluluklarımız var” dedi.

Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi’nde MHP Genel Sekreteri Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın divan başkanlığında gerçekleşen kongrede  Niyaz Tunç  seçimlere tek listeyle girdi. Aynı zamanda Balıkesir Fırıncılar ve UnluMamüller Odası Başkanı olan Niyazi Tunç, bir süre önce atama ile geldiği göreve bu kez seçimle geldi.

BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFİ
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, kongrenin açılış konuşmasında MHP’nin büyük Türkiye hedefinden vazgeçmeden yoluna kararlılıkla devam edeceğini kaydetti.

Büyükataman, şöyle konuştu: 

“Gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz. Aramıza fitne tohumları ekmeye devam edenler olacak. Balıkesir zilletin ipleri ile karanlık kuyulara inenlere hadlerini bildirmeye devam edecek. MHP hiçbir zaman ihanete geçit vermeyecek, fitne çarkının dişlerini kıracaktır. Seçimden sonra altılı masanın kavgalarının ortaya çıkması milletin ne kadar doğru karar verdiğini ortaya koymuştur.

İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak bir çok belediye yönetim krizi yaşıyor. CHP ve HDP başta olmak üzere hizmetten yoksun kalan şehirler millet tarafından kurtarılmalı. Kaybedecek zaman yok. 31 Mart’ta zilletin izini tamamen silmek için çalışmalıyız. Büyük Türk Milleti 14 ve 28 Mayıs’ta verdiği kararın arkasında duracaktır.”

MHP-Balikesir-Tunc_niyazi

Balıkesir Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel'in de partilileri selamladığı kongredeti konuşmasında İl Başkanı NiyaziTunç, “Bir olacağız, iri olacağız, aşılamaz denilen engelleri aşacağız. Yılanlardan, yorulanlardan, dönenlerden olmayacağız. Ülkemize karşı sorumluluklarımız var” ifadesini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKININ GÖVDE GÖSTERİSİ

MHP-Balikesir-Tunc3

MHP İl kongresine AK Parti Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Feyyaz Çiftçi, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği  (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, esnaf odaları başkanları, siyasi parti temsilcileri ve partililer katıldı.

MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

Kongrede Niyazi Tunç başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Erdal Çalt, Halil Görmen, Halil Şen, Ceyda Yırcalı, Muharrem Kurtkan, Mehmet Başkurt, İlker Kelemençe, Ersan Özmen, Ahmet Çakır, Kutluhan Çiftçi, Kadir Işıktaş, Ufuk Kuvetli, Adil Filiz, Kağan Fazıl, Nazım Sarıçalı, Keskin Gezen, İrfan Bilgen, Hüseyin Kılıç, Recep Aslan, Nevzat Ertürk, Kazım Gültekin, Osman Köse, Burak  Arslan ve Harun Bozbay.

MHP-Balikesir-Tunc

Disiplin Kurulu: Mesut Sabah, Adnan Demirtaş, Cavit Kocakuşak, Canip Karanalp, Emrah İpek, Sinan Filiz ve Süleyman Baydar.

mhp_balikesir-il-Yonetimi

Niyazi Tunç'un başkanlığa atandıktan sonra oluşturduğu yönetimdeki bazı isimlere yeni listesinde yer vermediği görüldü.

Başkan Nizayi Tunç, partinin soyal medya hesabından yaptığı paylaşımda genel kurula gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Editör: Macit ERMİŞ