CHP'li belediyelerin heykel sevdası bitmek bilmiyor... Bu alanda birbiriyle yarışan CHP'li belediyeler, heykel yapma işinde açık ara önde. CHP'li Gömeç Belediyesi, daha önceki yıllarda olduğu gibi heykel sempozyumu düzenledi. Gömeç Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Kuzey Ege Heykel Sempozyumu'na 12 sanatçı katıldı.

gomec-heykel12

Mitoloji temasıyla yapılan ve Gömeç Su Altı Heykel Galerisinde sergilenecek 12 Heykeltraşın ve 9 Genç Yeteneklerin hünerli ellerinde Marmara Mermerinin şekillendiği heykeller törenle açıldı.

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam'ın ev sahipliğindeki Kuzey Ege Gömeç Heykel Sempozyumunun açılışı, uluslararası arenada ses getiren çalışmaya destek veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Burhaniye Belediyesi, Gömeç Belediyesi, Marmara Adalar Belediyesi, Burhaniye Ticaret Odası, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Başkan Himam, "Tüm paydaşlarımıza katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz" dedi. 

gomec-heykel

Heykellerin açılışı Büyükşehir Belediye Başkan Vekili M. Birol Şahin, AK Partili Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç'ün katılımıyla yapıldı.

Editör: Macit ERMİŞ