Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şubesi Genel KurulU Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi'nde gerçekleşti. Balıkesir'de MÜSİAD'ı iki dönemdir layıkıyla temsil eden Erdem Özer, başkanlık nöbetini Tuğrul Demirbaş ve ekibine devretti.

Erdem Ozer Musiad

MÜSİAD Balıkesir 2. Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aktaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Uzun, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, MHP İl Başkanı Niyazi Tunç ve MÜSAİD Kadın Balıkesir ile MÜSİAD Balıkesir Şubesi üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Kuran’ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan genel kurulun açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Balıkesir Şube BaşkanıErdem Özer, dönemindeki faaliyet ile güncel konular üzerine görüşlerini dile getirdi.

"Niyet hayr Akıbet hayr" diyerek başladıkları görevi alınlarının akıyla yeni ekibe bırakmanın haklı gurrunu yaşadıklarını söyleyen Erdem Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yine aynı soru: Ne iş yapıyor bu Muhtarlar? Yine aynı soru: Ne iş yapıyor bu Muhtarlar?

Erdem Ozer Muse

‘Göreve geldiğim 2019 yılında yapılan Genel Kurulda söz verdiğimiz gibi sağa sola bakmadan kimin ne dediğine bakmadan doğruyu söyleyeceğime hakkın ve haklının yanında olacağıma, MÜSİAD menfaatlerini ön planda tutacağıma söz vermiştim. Ve içim rahat bir şekilde bu zamana kadar geldik.

İlk Yönetim Kurulu toplantımızda ilk cümlem Niyet hayr Akıbet hayr demiştim. Ve rabbim hayırlısı ile alnımız ak, başımız dik bir şekilde değerli dostum, ilk gündem buyana beraber olduğumuz ve bundan sonrada hep beraber olacağımız Tuğrul kardeşime ve Yeni Yönetimine devrediyoruz.

Görev aldığımız sürede hatalarımız oldu ama Art niyetimiz hiç olmadı. MÜSİAD Menfaatine bilerek hiç bir yanlışımız olmadı.

Sözlerime son verirken yaptığımız yapamadığımız ve hatalarımız için sizlerden helallik istiyor, önceki dönem genel başkanımız Abdurrahman Kaan ve yönetimine, Genel Başkanımız Mahmut Asmalı ve yönetimine, beraber görev aldığımız Yönetim Kuruluna, Kurulduğu günden buyana görev alan başkanlarımıza ve tüm MÜSİAD ailesine teşekkür ediyor, tekrardan yeni başkan ve yönetimine başarılar diliyorum."

YENİ BAŞKAN DEMİRBAŞ'TAN İLK MESAJLAR

Tugrul Demirbas

Misafir konuşmacıların ardından gerçekleşen seçimde tüm üyelerin oybirliğiyle göreve getirdiği yeni başkan Tuğrul Demirbaş ise şunları söyledi: 

‘MÜSİAD Balıkesir Şubemizin 2. Olağanüstü̈ Genel Kurul Toplantısı’na hoş̧ geldiniz, şeref verdiniz. Hepinizi, yeni yönetim kurulumuz adına saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Bu göreve bizi layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum.
4 yıldır birlikte görev yaptığım Erdem Özer Başkanımıza ve Yönetim kurulu üyelerimize huzurlarınızda ayrıca teşekkür ediyorum.

MÜSİAD demek sadece bulunduğu coğrafyadaki hizmet sorumluluğu ve faaliyetler demek değildir. Biz dünyanın dört bir yanında hizmetlerimizi sürdürürken, dünyadaki gelişen hadiselere de duyarsız kalamayız.

Bunun en acı örneklerinden biri de Ekim ayından bu yana yüreğimizi yakan Gazzedeki işgal ve soykırımdır. Filistin’de meydana gelen insani dramı, bu gayrimeşru işgali, İsrail’i ve destekçilerini kınıyor, Filistinli kardeşlerimiz için ise üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşayan kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Allah en yakın zamanda tüm mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize bir çıkış yolu ve ferahlık lütfetsin.


Rabbim bu süreçte görev aldığımız arkadaşlarımızla beraber Devletimize, milletimize, şehrimize yüz akıyla hizmet edip, görevimizi mahcup olmadan tamamlamayı nasip etsin.

Katılımlarınızdan dolayı hepinize saygılarımı sunuyorum. Allaha emanet olun.’ Dedi.

Başkan Tuğrul Demirbaş’ın konuşmaları ardından, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aktaş’ın Başkanlığında oluşturulan Divanın gerçekleştirdiği Genel Kurulda Başkanlık Erdem Özer’den Tuğrul Demribaş’a devredildi.

Plaket takdimlerinin ardından aile Fotoğrafı çekilerek toplantı son buldu.


 


 

Editör: Macit ERMİŞ