MÜSİAD Balıkesir ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Avlu Kongre Kültür Merkezinde, ‘Yeni Yüzyılda Gastronomi’ teması ile ‘Türkiye İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi.

musiad-gastronomi5

MÜSİAD GASTRONOMİ ŞOVU

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve MÜSAİD üyelerinin katılımıyla, gerçekleşen toplantı da Balıkesir'in hem ihracatını, hem de son yıllarda ciddi ivme kazanan gastronomi alanındaki başarısı konuşuldu.

musiad-gastronomi

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı’nın da yer aldığı programda konuşmacı olarak yer alan Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Tuğçe Nur Ekinci, Kültür Bakanlığı TGA Ürün Pazarlama Grup Müdürü Burcu Gezeroğlu, Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Başkanı Öner Çulfaz, İstanbul Beykent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğretim Görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Esat Özat, İstanbul Beykent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğretim Görevlisi, Dr. Öğr. Üyesi Esat Özata, İstanbul Gelişim Üniversitesi Gastronomi Bölümleri Koordinatörü Doç. Dr. Serdar Egeli, Balıkesir Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Doğdubay ve ŞEF Sosyal Girişimci Ebru Baybara Demir’in yanında, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Murat Doğdubay, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin, İl Müftü Celal Sürgeç, İl Kurum Müdürleri ve Daire Başkanları, MÜSİAD Şubelerinin Başkanları ve üyeleri, STK temsilcileri ve birbirinden kıymetli misafirler yer aldı

Balıkesir'in tarım ve hayvancılıktaki poltansiyeline dikkat çektiği konuşmasında, MÜSİAD Balıkesir Başkanı Erdem Özer, şöyle konuştu:

musiad-gastronomi2

“Kuvayi Milliye şehrimiz Balıkesir’in ve ülkemizin gastronomisine ve ekonomisine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz, uzman konuşmacıları misafir ettiğimiz bu toplantımızın Balıkesir’de yapılmasını sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.

Gastronomi ile alakalı yapılacak bir program varsa bu Türkiye’yi doyuran il Balıkesir’de olmalıydı.

Böyle bir programa ev sahipliği yapmaktan mutlu ve gururluyuz.

İnanıyorum ki, Allah’ın izni ile. 2030 yılına kadar ülkemiz çok büyüyecek ve Balıkesir Türkiye ortalamasının çok daha fazla üstünde büyüyecektir.

İŞKUR 12 şehirde 1804 işçi personel alımı yapacak! İŞKUR 12 şehirde 1804 işçi personel alımı yapacak!

musiad-gastronomi2

Bu bağlamda şehir dışından gelen iş insanlarını Balıkesir’e yatırım yapmaya davet ediyor, programımıza katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 

Editör: Macit ERMİŞ