Sirke yapımının püf noktalarını BAÇEM’de öğrendiler Sirke yapımının püf noktalarını BAÇEM’de öğrendiler

Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Canbey mesajında şu ifadelere yer verdi; “Öğretmen, öğrettiğiyle birlikte eğiten, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen ve açığa çıkaran kişidir.

Bu sebeple, öğretmenlerimiz, geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak milletimiz için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri ve önemi bulunmaktadır.

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır.

Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşmektedir.

Türkiye Yüzyılı hedeflerimize ulaşılmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirilmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır.

Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak bizler de öğretmenlerimizi her açıdan güçlendirmeye, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya, özlük haklarında iyileştirmeler yapmaya, huzur ve refah içinde yaşamalarına büyük önem veriyoruz.

Ülkemizin 81 vilayetinde, şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar her karışında vazifelerini hakkıyla yerine getiren öğretmenlerimizi, kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum.

Emekli öğretmenlerimize saygılarımı ifade ediyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.”

Editör: Macit ERMİŞ