Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Kültür, Sanat ve Bilim Etkinlikleri Komisyonu ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Dünya Matematik Günü” etkinliği Necatibey Eğitim Fakültesi’nde büyük bir coşkuyla kutlandı. Saat 10.00 ile 15.00 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinliği Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl ve Necatibey Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İbrahim Aydın Katıldı.

Etkinliklerde; ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak Matematik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından “Matematiğin Esrarengiz Dünyası”, “Bölünebilmenin Resmi” ve “Öklid Dışı Geometriler” isimli seminerler, toplam 5 seansta gerçekleştirildi. Ayrıca ortaöğretim ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak Necatibey Eğitim Fakültesi kapalı spor salonunda hazırlanan ve 150’ye yakın ilköğretim matematik öğretmenliği ve matematik öğretmenliği öğretmen adayının görev yaptığı yaklaşık 30 adet etkinlik masasında, matematik ile ilgili hem bilgilendirici hem de eğlenceli faaliyetler gün boyu devam etti.

Balıkesir’in Altıeylül, Karesi ve Kepsut ilçelerinde yer alan birçok merkez ve köy okulunun katılım sağladığı etkinliğe yaklaşık 1500 öğrenci katılım sağladı. Öğrencilere matematik ile ilgili birçok kavramı somut olarak deneyimleme ve düşünme imkânı sağlayan ve düşündürürken eğlendirmeyi amaçlayan “14 Mart Dünya Matematik Günü” etkinliği kapanış konuşmalarının ve belge takdiminin ardından sona erdi.

 Etkinlik sonunda Necatibey Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Devrim ÜZEL, etkinliğin düzenlenmesinde katkı sağlayan tüm öğretim elemanları ve öğretmen adayları ile katılım sağlayan tüm okullara teşekkür ederek, emeği geçen öğrenci ve akademisyenlere belgelerini takdim etti.

Tez Yazdırma Ücretleri Tez Yazdırma Ücretleri

Editör: Macit ERMİŞ