MHP Balıkesir İl Başkanlığına MHP Genel Merkezi tarafından daha önce partide çeşitli görevlerde bulunan iş insanı Niyazi Tunç atandı. Tunç, milletvekili Ekrem Gökay Yüksel'in başkanlığındaki yönetimde başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu. 

Aynı zamanda Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamul İmalatçıları Esnaf Odası başkanı olan Tunç'a yeni görevini MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tebliğ etti. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığına atamasının yapıldığına ilişkin haberi sosyal medya platformundaki hesabından duyuran Niyazi Tunç, açıklamasındu şu ifadelere yer verdi: 

niyazi-tunc-mhp

"Kıymetli dava arkadaşlarım, değerli dostlarım

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ Beyfendinin takdirleri ile Balıkesir İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım.

Görevi devraldığım abim ve dava arkadaşım Cevdet GÜRCAN’a bugüne kadar verdiği mücadele için çok teşekkür ediyorum.

Bizim için eski, yeni ve öteki yoktur. Tek bir amaç için bir araya gelen insanlarda ayrılık ve bölünme olmaz. İşte bu bütünlük bizim en büyük gücümüzdür.

Bu vesile ile bize bu görevi layık gören Türk dünyasının ve milliyetçi ülkücü hareketin lideri, Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ beyfendiye şükranlarımı sunuyorum. Yolu yolum, sözü sözümdür!

Elli dört yıllık şerefli mazimizde canını vermekten kaçınmayan ve her türlü zorlu şartta davasını omuzlayan ülküdaşlarıma dualarımı sunuyorum. Allah beni sizlerden ayırmasın. Önümüzde ulaşmamız gereken önemli hedefler var. Tüm dava arkadaşlarımı birlikte çalışmaya, Türk milleti için görev yapmaya çağırıyorum. Kapımız ve gönlümüz herkese açık Türkiye için, Kuvay-i Milliye şehri Balıkesirimiz için ve davamız için başını taşın altına koyacak tüm dava arkadaşlarımı; kardeşlerimi ve büyüklerimi omuz omuza yürümeye davet ediyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DİYE !

NİYAZİ TUNÇ
MHP BALIKESİR İL BAŞKANI

Editör: Macit ERMİŞ