Öğrenci dostu şehirler listesi belli oldu, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı'nca (UNIAR) her yıl yayınlanan, 'Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri' araştırmasının sonuçları belli oldu. Eskişehir, öğrencilerin yaşamaktan en memnun olduğu şehir oldu. Balıkesir listeye 15. sıradan girdi.

ÜNİAR kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 81 ildeki 126 devlet ve 74 vakıf olmak üzere 200 üniversitede öğrenim gören 47 bin 761 öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetleri belirlendi.

ESKİŞEHİR, ANKARA, ÇANAKKALE, BALIKESİR...

Şehirden memnuniyet, şehirde kendini güvende hissetme, ulaşım imkanları, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin cevaplarından oluşan Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜNİAR) ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nın (TÜMA) sonuçlarına göre; üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Çanakkale, Aydın, Muğla ve Antalya oldu. Balıkesir listeye 15. sıradan girdi.

bayikesir-anket

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ
İLE İLGİLİ İLGİNÇ SONUÇLAR

Balıkesir Üniversitesi,'nin Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu Sıralamasındaki yeri ise 81 olarak açıklandı. 

Akademik Destek ve İlgi Sıralaması kategorisinde Balıkesir Üniversitesi 200 üniversite arasında 48. sırada yer edindi.

Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet Sıralamasında Bandırma 17 Eylül Üniversitesi 29. sırada yer alırken, Balıkesir Üniversitesi'ne 49. sırada yer verilmesi dikkat çekti. 

balikesir-un

"Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri" araştırmasının sonuçları belli oldu. Öğrencilerin yaşamaktan en memnun olduğu listenin başında bu yıl da Eskişehir yer alırken, Balıkesir ve Bandırma 17 Eylül Üniversiteleri'nin 200 üniversite arasındaki yerleriyle ilgili ilginç istatistikler ortaya çıktı.

Editör: Macit ERMİŞ