AK Parti'den CHP'ye geçen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ndeki değişim İtfaiye Daire Başkanlığı ile sürdü. Balıkesir'deki 6 yıllık görev süresince örnek ve öncü çalışmalarıyla dikkat çeken Halil Yılmaz duygusal bir mesajla İtfaiye teşkilatına veda etti. Yılmaz'ın yerine Seyfullah Tolga atandı. 

itfaiye-haftasi-21

Halil Yılmaz, gazetecilerin de bulunudğu İtfaiye grubunda paylaştığı duygusal bir mesajla İtfaiye teşkilatına veda etti. Veda mesajında yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projelere atıfta bulunan Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi bünyesinde açılan ancak BAÜN yönetimce uygulamaya geçirilmeyen İtfaiyecilik önlisans programına da dikkat çekti.

Daha Güvenli Balıkesir olsun diye 7/24 canla başla çalıştıklarını ifade eden Yılmaz,  pandemi, depremler, seller, orman yangınlarıyla ilgili yüz ağartan çalışmalar gerçekleştirdiklerini hatırlattı. 


Halit Yılmaz'ın veda mesajı şöyle: 

SEVGİLİ DOSTLAR; 
34 yıllık profesyonel itfaiyecilik hayatım ve 6 yıldır başında bulunduğum İtfaiye Teşkilatımızın Daire Başkanı olarak vazifem son bulmuştur. Daha hızlı ! Daha akıllı ! işlerle Daha Güçlü ! Balıkesir İtfaiyesi hedefiyle Afet ve Acil Durumlara karşı VALİLİĞİMİZ Koordinasyonunda başta AFAD, ORMAN ve EMNİYET, JANDARMA, SAĞLIK ,MİLLİ EĞİTİM ve isimleri malum TÜM KURUMLARIMIZLA en önemlisi SİZLERLE yakın işbirliği gözeterek bütüncül bakış açımızla Daha Güvenli BALIKESİR olsun diye 7/24 canla başla koştuk, koştuk ki yetmedi pandemi, yetmedi depremler, seller, orman yangınları derken soluğu yurt dışında aldık. Teşkilatımızın, şehrimizin, memleketimizin yüzünü ağarttık. En önemlisi şahitsiniz hep beraber DUAlar aldık . Elhamdülillah 

itfaiye-haftasi-20

BAKOM (Balıkesir Afet Koordinasyon Merkezi) K9  Köpekli arama- Kurtarma ve Ulusal itfaiye eğitim merkezi (BİTEM) , Yüzlerce Gönüllü itfaiyeci, BAÜN de 3 sene önce açtığımız ancak üniversite yönetimince bir türlü öğrenciyle buluşturulamayan İtfaiyecilik önlisans programı, rağmen diğer ilerde eğitimini alıp Teşkilatımıza kazandırdığımız ve sayıları gün geçtikçe artarak vazife almayı bekleyen şehrimizin yeni nesil genç itfaiyecileri, yeni teknoloji araç ve ekipmanlar ile afetlere dayanıklı yeni istasyonlar ve dünya standardlarında 5.56 gibi hızlı ilk müdahale, Cankurtaran itfaiyeciler hepsi ama hepsi gerçek bu şehrin MADALYALI KAHRAMANLARI

Askeri itfaiyeden, belediye itfaiyelerine 3 asırlık tarihi miras ! var da var! Tehlikeye düşmüş her canlının imdadına koşan biz itfaiyeciler !  Son olarak yeni yönetimimize de sunduğum  ve Şehrimizin acil ihtiyacı Ayvalık ve Bandırma'da Deniz itfaiyesi kurulması ve aynı zamanda yine Körfez ve Güney Marmara'da yeni Afet Koordinasyon ve Destek merkezleri yapılması, Dursunbey ve Gönen'e yeşil bina teknolojilerine uygun afetlere dayanıklı yeni itfaiye istasyonları inşaası ile Merkez e yakışacak İtfaiye Müzesi projelerini ekip olarak çalışmış ÖRNEK ve ÖNCÜ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ nden bir HALİL geçti, yani bir DOST gibi… hem sevdi, hem yandı. Kusur bizim, eksik kalan bizim. İznizle aranızdan ayrılıyorum DEĞERLİ DOSTLAR.

Kuru sıkı tabancayı gerçeğe dönüştüren atölyeye baskın Kuru sıkı tabancayı gerçeğe dönüştüren atölyeye baskın

Halil Ylimaz

Ez cümle; Bir şehrin gelişmişliği İtfaiyesiyle ölçeklenebilir diye geçer uluslararası literatürde !!! Sizlerle Daima ileri inşaAllah!"

Yeni İtfaiye Daire Başkanı 
Seyfullah Tolga kimdir?

Seyfullah Tolga

1984 Balıkesir doğumlu, İlk ve orta öğrenimini Balıkesir'de, lise öğrenimini 2004 yılında Burhaniye Sağlık Meslek Lisesinden, 2006 yılında Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu itfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümünden mezun olmuştur. 2007 yılında Balıkesir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde İtfaiye Eri olarak memuriyete başlamış olup, 2014 yılında görevde yükselme sınavı ile İtfaiye Çavuşluğu kadrosuna geçmiştir. 2014-2019 yılları arasında Yangın önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü ruhsat biriminde çalışmış olup, 2019 yılı Mayıs ayı itibariyle Yangın Önleme Şube Müdür Vekili olarak atanmış olup görevine devam etmektedir.2019 Mayıs ayı itibariyle Yangın Önleme ve Denetim  Şube Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Seyfullah Tolga, 23 Mayıs 2024 itibariye İtfaiye Daire Başkan Vekili olarak atandı. 

Editör: Macit ERMİŞ