Balıkesir’'de kendisini jandarma olarak tanıttığı kadının 550 bin lira değerindeki altın ve paralarını dolandırarak kayıplara karışan sahtekar, jandarma ekiplerinin hızlı çalışması sonucu kontrol noktasında yakalandı.

İŞTE O ANLAR 

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, son dönemde kendisini kamu görevlisi olarak tanıtarak, özellikle yaşlı insanları telefon ile kandırmak suretiyle, para ve ziynet eşyalarını ikametlerine gönderdikleri şahıslara elden teslim ettirmek suretiyle meydana gelen dolandırıcılık olayının aydınlatılmasına yönelik JASAT Timlerince özel ekip oluşturuldu.

Edinilen bilgiye göre, Bandırma Misakça Mahallesinde ikamet eden 68 yaşındaki H.G. adlı kadını telefon ile arayan bir kişi kendisini Jandarma olarak tanıttı. Kadına “cinayet ve hırsızlık olaylarına isimlerinin karıştığını, cinayet mahallindeki altınların ve paraların kendileri tarafından çalındığını, ikametlerinde bulunan altınlardan ve nakit paralarda parmak izi araştırması yapmak amacıyla adreslerine gönderecekleri görevlilere para ve altınları teslim etmelerini” söyledi. Sahtekara inanan kadın toplam 550.000 TL değerindeki altınlarını teslim etti. 

Dolandırıldığını anlayan kadın hemen Jandarma'yı aradı. Oluşturulan özel ekip (Jandarma Dedektif Timleri JASAT) tarafından olaya derhal müdahale edilerek hızlı reaksiyon ve işbirliği ile kamera görüntülerinin incelenmesi sonucunda 60  dakika içerisinde dolandırıcılık olayının şüphelisi T.O. olduğu tespit edildi.

Jandarma, Bandırma giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturdu. Aracıyla hareket halindeki şüpheli, kontrol noktasındaki Jandarma'yı karşısında görünce aracından inerek kaçmaya çalıştı. Kıskıvrak yakalanan şüphelinin üzerinde ele geçirilen 550.000 TL değerindeki altınlar Misakça köyündeki kadına teslim edildi. Altınlarına kavuşah yaşlı kadın Jandarma'ya teşekkür etti. 

Şüpheli hakkındaki işlmlerinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. 

Bakan Yılmaz Tunç duyurdu: 14 kişi tutuklandı Bakan Yılmaz Tunç duyurdu: 14 kişi tutuklandı

Editör: Macit ERMİŞ