Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) rektörlüğünde yaşanan değişim fakülte ve yüksekokullardaki yönetici kadrolarına da yansı. Son olarak Tıp Fakültesi Dekanı değişti. Atatürk Şehir Hastanesinde bir süre başhekim olarak görev yapan Prof. Dr. Volkan Yüksel, fakültenin yeni dekanı oldu. 

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesinde, Dekan Vekili Prof. Dr. Mine İslimye Taşkın, görevi Prof. Dr. Volkan Yüksel’e devretti.

Yüksel, 2 yıl önce Şehir Hastanesi başhekimliğine getirilmiş, yaklaşık 3 ay önce de BAÜN'e geçiş süreci için istİfa etmişti.

Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu, devir teslim töreninde Taşkın’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, Yüksel’e de yeni görevinde başarı diledi.

VOLKAN YÜKSEL KİMDİR?

1976 yılında Kocaeli'de doğan Doç. Dr. Volkan Yüksel, ilk ve orta öğrenimini Kocaeli'de tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2000 yılında mezun oldu.

2001-2007 yılları arasında Trakya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini tamamladı.

Sonrasında 2008-2010 yıllarında Balıkesir Devlet Hastanesi'nde görev yapmıştır.

2011 yılında Trakya Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak göreve başlamış, 2015 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi Doçenti unvanını almıştır. Ulusal ve uluslararası dergilerde 100'ün üzerinde yayınlanmış makale ve bilimsel toplantılarda sunulmuş bildirileri bulunmakta olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Trakya Üniveristesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda görevli iken 30 Nisan 2021'de Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'ne başhekim olarak atanan Yüksel, bu görevinden 2022 Kasım ayında istifa etmişti. 

Volkan Yüksel'in, çok sayıda bilimsel yayını bulunuyor.

Haber: Macit ERMİŞ

Editör: Macit ERMİŞ