Balıkesir'in bazı bölgelerinde etkili olan sağanak yağış, Bigadiç, Susurluk, Bandırma ve Erdek'te hayatı felç etti.  Meydan, cadde ve sokaklar göle dönüştü. Kısa süreli kuvvetli yağışların oluşturduğu sel suları parke taşlarını yerinden söktü. Logorların tıkanması sebebiyle çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı. Vatandaşlar, uyarılara rağmen gerekli önlemi almayan belediyelere ateş püskürdü.

BANDIRMA MEYDANI GÖLE  DÖNÜŞTÜ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından kentteki birçok noktada etkisini gösteren yağış öğle saatlerinden itibaren hayatı felç etti.


Bandırma'da Sokakları göle döndüren şiddetli yağmur nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini de su bastı. Göle dönen caddelerde sürücüler ilerlemekte zorluk çekerken, bazı ağaçlar ise şiddetli yağmura dayamayarak devrildi. 

SUSURLUK'A PARKE TAŞLARINI SÖKTÜ

SUSURLUK-OMERKOY-

Balıkesir'de bugün bazı bölgelerde kısa süreli etkili olan şiddetli sağanak yağış ve fırtına Susurluk Ömerköy'de de yaşamı olumsuz etkiledi. Ömerköy'de çok sayıda ev ve ağılda hasar meydana geldi. Sel suları kilit parke taşları yerinden sökerek sürükledi.

BİGADİÇ YAĞMURA TESLİM

Bigadiç Çeribaşı köyünde kısa süre etkili olan yağış köyün sokaklarını dereye dönüştürdü.


Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, selin vurduğu Çeribaşı köyüne gelerek vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Yaraların  sarılması amacıyla tüm ekipleri seferber eden başkan Avcu, "Can kaybı yaşanmaması tesellimiz oldu" ifadesini kullandı.

Editör: Macit ERMİŞ