Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 49,50 oy, Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 44,89 oy aldığı Cumhurbaşkanlığı yarışında kazanan çıkmayınca seçim 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur oylamaya kaldı.

14 Mayıs'taki seçimde yüzde 5,17 oy alarak ikinci turda kritik rol oynayan ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Cumhur İttifakı'nın adayı Erdoğan'ı mı yoksa Millet İttifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu'nu mu destekleyeceği yolundaki merakları giderdi.

Kararının açıklayan Oğan, "Her iki aday ile görüşmelerimiz devlet adamı ve karşılıklı nezaketle gerçekleşmiştir. Bu müzakere ve istişareler tabandan gelen mesajlar neticesinde seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Bize oy veren seçmenleri de sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemelerini talep ediyorum" dedi.

sinan-ogan-erdoğan

Dr. Sinan Oğan: "İlkelerimizi, savunduğumuz değerleri iki aday ile de görüştük. Bu istişareler sonucunda Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi ifade etmek istiyorum."  açıklamasını yaparak tercihini duyurdu.

Editör: Macit ERMİŞ