Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre akaryakıtta ÖTV tutarları arttı. 6 liralık artış gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıdı.

Buna göre, Balıkesir'de mazotun litre fiyatı 33 lira 16 kuruş, benzinin litresi ide 34 lira 74 kuruş oldu.  Zamma ülkenin her yerinden olduğu gibi Balıkesir'den de tepkiler yükseldi. Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Rıza Tekin, ÖTV zammının ticari araçlar için uygulanmamasını  ve mazotta indirim yapılmasını istedi. 

Son zamla birlikte karayolu ulaşım sektöründeki esnafın daha da zor duruma düşeceğine dikkat çeken Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili, Balıkesir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Rıza Tekin de, vergi yükü altındaki ticari araçlar için uygulanmamasını istedi,

ÖTV zammı sonrasında tepkisini sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla dile getiren Başkan Tekin, "Taşımacılık yapan esnafımız araç alırken, satarken, yedek parça alırken, bakım yaptırırken her türlü vergiyi ödüyor. Bunun üzerine TRAFİK SİGORTASI, KASKO, MTV, KDV, EKSOZ EMİSYON, BAĞKUR, YOL, KÖPRÜ ödemesi yapıyor. ÖTV zammı TİCARİ araçlara uygulanmamalı, TİCARİ araçlara Mazotta ÖTV indirimi yapılmalıdır." ifadelerini kullandı. 

Paylaşımın altına bırakılan onlarca yorumda, Rıza Tekin'e destek verildi. 

Editör: Macit ERMİŞ