SUSURLUK'ta 1.5 yıl önce vefat eden cemiyetımiz kıdemli üyeleri arasindaki Tahsin Ayyıldız'ın adı kurucusu olduğu Kardeş gazetesinin bulunduğu arastaya verildi. Tabela bugün sade bir törenle sokağın giriş-çıkışına asıldı.

susurluk-tahsin-ayyildiz-arasta1

Susurluk'ta yayımlanan Kardeş gazetesinin kurucusu Tahsin Ayyıldız'ın adının yaşaması için Susurluk Belediye Meclisi tarafından Ayyıldız Matbaası ve Kardeş Gazetesi'nin bulunduğu sokağa “Dervişpaşa Caddesi Gazeteci Matbaacı Tahsin Ayyıldız Arastası” adı verildi.

Gazeteciliği yanı sıra örnek kişiliğiyle de ilçede iz bırakan Tahssin Ayyıldız'ın adının verildiği sokağın giriş ve çıkışına fotoğrafına da yer verilen talebelar asılarak resmi açılış töreni yapıldı.

Arastada düzenlenen program İlçe Müftüsü Alaattin Türkoğlu'nun yaptırdığı dua ile başladı. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Belediye Başkanı Nurettin Güney ve Susurluk Kaymakamı Muammer Kökün, merhum gazeteci Tahsin Ayyıldız ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştıkları konuşmalarında kadirşinaslığın önemine vurgu yaptı.

Kardeş gazetesinde Tahsin Ayyıldız'ın bıraktığı bayrağı devralan oğlu İrfan Ayyıldız ise duygulandığı konuşmasında anlamlı günde yanlarında bulunmaları nedeniyle minnet duygularını ifade etti. 

susurluk-tahsin-ayyildiz-arasta3

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ramazan Demir, yerel gazete ve gazeteciliğin önemine değindiği konuşmasında, ilimiz basınında iz bırakarak Hakk'a yürüyen Tahsin Ayyıldız'a gösterdikleri vefa örneği nedeniyle Susurluk Belediyesi meclisine teşekkür etti.

susurluk-tahsin-ayyildiz-arasta2

Arastanın açılış törenine Kaymakam Muammer Köken, Belediye Başkanı Nurettin Güney, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çatak, İlçe jandarma Komutanı Üsteğmen Coşkun Kurt, Resmi Daire Müdürleri, Parti Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Susurluk Kent Konseyi, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Anadolu Ajansı Balıkesir Sorumlusu Miraç Kaya, Tahsin Ayyıldız'ın Ailesi, Kardeş ve 5 Eylül Gazetesi çalışanları ve yazarları ile Tahsin Ayyıldız'ın çok sayıda sevenleri katıldı.

Editör: Macit ERMİŞ