Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin tamamlanmasınnı ardından Mart 2024'de gerçekleşecek yerel seçimlerin atmosferine girdi. Balıkesir'de çok sayıda iş insanı ve siyasetçinni adı ilçe belediye başkanıkları aday adaylığı için teleffuz edilirken,  cesaret örneği sergileyerek "adayım" diyebilen ilk isim Susurluk'tan çıktı. 

Balıkesir'in ayranı ve tostuyla ülkeye nam salan ilçesi Susurluk'u  2004-2009 yılları arası yöneterek AK Parti belediyeciliğiyle ilk tanıştıran isim olan iş insanı İsmail Güneş, adaylığını ilan etti. 

ismail-gunus-susurluk-1

İlçenin efsane ismi İsmail Güneş, "Sadece bir siyasi görüşün değil, Susurluk’ta yaşayan her bir bireyin belediye başkanı olmak için 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinde adayım." ifadeleriyle Susurluk'u yeniden yönetmeye talip olduğunu açıkladı. 

Güneş'in adaylığını ilan etmesi ilçe halkını heyecanlandırdı.

ismai-gunes-susurluk

İlçedeki esnaf ziyaretlerini yıllardır ihmal etmeyen iş insanı İsmail Güneş, hem dertleri dinliyor, hem onları gündeme taşıyor, hem de ilçeyle ilgili projelerini anlatıyor.

Editör: Macit ERMİŞ