1982 yılından günümüze müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak kaliteli üretimi esas alan Tellioğlu Un, büyümesini hız kesmeden sürdürüyor. 

tellioğlu-SERVET

Tellioğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Tellioğlu

İSTANBUL Sanayi Odası'nın (İSO) geleneksel Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının bu yıl açıklanan listesinde 407. sırada yer alan Balıkesir ekonomisinin lokomotif kuruluşları arasındaki Tellioğlu Yem-Gıda Entegre Tesisleri Şirketi, yükselişini istikrarlı şekilde sürdürüyor.

ORGANİK ÜRETİM

ISO 9001 Kalite, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerine ek olarak, Helal ve Kosher sertifikalarına da sahip modern üretim tesislerinde geliştirdiği yeni ürünlerle sektörde öncü olan Tellioğlu Un, 40’ı aşkın un çeşitine Organik Un’u da ekledi. Organik Sertifikalı hammaddelerden, üretilen Tellioğlu Organik Un, üretiminde Organik hammaddeler kullanan endüstriyel markalar ve horeka kanalına ek olarak ihracatta da tercih edilmekte.

UN SEKTÖRÜNDE 1 NUMARA

Üreticilere özel ürün çalışabilmesi ve farklı çeşitleriyle bilinen Tellioğlu Un; protein, vitamin ve mineral bakımından zengin durum buğdayından üretilen Semolina ve İtalyan tipi Pizza Unu ile Horeca sektöründe menüsünde pizza ve el açması makarna sunan profesyonel şeflerin tercih ettiği bir marka oldu.

YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ

Beş yılı aşkın süredir ekmek miksleri konusunda da Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Tellioğlu firması, 2018 yılı itibarı ile Tellioğlu Un Karışımı çeşitlerini piyasaya çıkardı. Ekmek miksleri de özellikle otel mutfaklarının tercihi olan Tellioğlu demo şefleri eşliğinde tüm müşterilere yeni ürünler tanıtılmakta ve yerinde denemeler yapmakta.

YEŞİL ENERJİ İLE ÜRETİM

Tellioğlu Un aynı zamanda yüzde 100 yeşil enerji ile üretim yapan ilk un fabrikasıdır. Toplam 105 dönüm üzerine kurulu 10+ Megawatt Panel güneş enerjisi yatırımımızla fabrikamızın ihtiyacı olan gücün tamamını sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji ile karşılıyoruz. Bu üretimle yıllık 14.360 ton karbon salınımını önlüyoruz ve 777.600 ağacı kurtarıyoruz.

DUBAİ'DE VİTRİNE ÇIKACAK

Kaliteli, hijyenik ve yenilikçi ürünler ile kendini sürekli geliştiren ve İSO ikinci 500 sıralamasında her yıl ilk sıralarda yer alan Tellioğlu Un, 2024 hedefleri arasına ihracatı arttırmayı ekledi. Bu hedefi doğrultusunda Tellioğlu; 7-11 Kasım’da Dubai’de gerçekleşecek olan Gulfood Manufacturing 2023 Fuarına katılacak ve ihracat ekibiyle misafirlerini ağırlayacaktır.

TELLİOĞLU
ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUDU

BALIKESİR'in lokomotif sanayi kuruluşları arasındaki Tellioğlu Şirketler Grubu, zirvedeki yerini korudu.

Tellioğlu, bugün açıklanan İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda listede yer alan yüzakı kuruluşlar arasına yeniden girdi.

İşletmelerinde 155 kişiyi istihdam eden Tellioğlu Şirketler grubunun 2022 yılı net satışları 1 milyar 96 milyon 862 bin lira olarak kayıtlara geçti. Şirket geçen yıl 82 milyon 541 bin 682 lira kar açıkladı.

Editör: Macit ERMİŞ