Bayram öncesi esnafa ve Balıkesirli'ye iki güzel haber Bayram öncesi esnafa ve Balıkesirli'ye iki güzel haber

Kepsut Belediyesi ilçeleri üreticileri desteklemeyi sürdürüyor. Belediye, "Tohum Bizden, Hasat Sizden" projesi kapsamında 2024'ün ilk dağıtımını gerçekleştirdi. Üreticilere %50 hibe destekli mısır tohumları dağıtıldı.

Tohum Kepsut

Tarımsal üretimin kapasitesini katlayacak projeyle ilgili Başkan İsmail Cankul, "Üreten ve değer katan çiftçimiz için durmadan çalışıyoruz." dedi.

Ismail Cankul Tohum

31 Mart Yerel Seçimlerinde rekor oyla yeniden başkanlığa seçilmesine kesin gözle bakılan İsmail Cankul, bugün Kepsut Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törendeki tarımsal üretiminin ülke ekonomisi için önemine dikkat çekti. 

Belediye olarak başlattıkları "Tohum Bizden, Hasat Sizden" projesi kapsamında bugüne değin yözlerce çiftçilere tohum desteğinde bulunduklarına dikkat çeken İsmail Cankul, "Belediyemizin üreticilere desteğiyle çiftçilerimizle buluşturulan kaliteli tohumlar ile 12000 dönümlük bir alanda ekim yapılacak ve bu sayede hem verimlilik yükselmiş hem de tarımsal üretim kapasitesininde büyük artış sağlanmış olacak. Üreten ve değer katan çiftçimiz için durmadan çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

Ismail Cankul Hasat

Editör: Macit ERMİŞ