Balıkesirspor camiasında çok konuşulan ve mevcut başkan ile eski başkanı karşı karşıya getirerek mahkemeye taşınan Tomislav Glumac dosyasında yeni bir gelişme yaşandı. Eski Balıkesirspor Başkanı  Özgür Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunulan Glumac dosyası ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı "somut delil olmadığı gerekçesiyle kovuşturma yapılmasına yer olmadığına" karar verdi.

Böylece, Balıkesirspor yönetiminin, eski başkan Özgür Yılmaz, hakkında kulübü zarara uğrattığına ilişkin başlattığı adli işlem dosyası Savcılık kararıyla kapandı. Böylece Özgür Yılmaz, kamuoyunda çok tartışılan Glumac dosyasından aklanmış oldu.

Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı 2024/2504 kararı şöyle:

SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ:

Voleybolcular Vefalı Yurt Kepsut'u 2. lige taşıdı Voleybolcular Vefalı Yurt Kepsut'u 2. lige taşıdı

"Yukarıda bilgileri yazılı Bahkesirspor Kulübü Derneği vekilince verilen şikayet dilekçesiyle Balıkesirspor'un eski başkanı şüpheli Özgür Yılmaz ve eski futbolcusu Tomislav Glumaç arasındaki temlik sözleşmesinin usulsüzlüğü ve karşılıksız çekler yönünden şikayetçi olunulması üzerine soruşturmaya başlanılmış ise de, müşteki ifadesi, alman şüpheliler savunması, dosyaya sunulan evraklar, olayların oluşu ve tüm dosya kapsamından; atılı suçların işlendiğine dair şüpheliler hakkında kamu davası açmaya yeter derecede somut delile ulaşılamadığı, şikayete konu iddiaların taraflar arasındaki uyuşmazlıktan kaynaklanan hukuki ihtilaf mahiyetinde hukuk davasına, icra takibine, idari yaptırıma konu edilebilecek hususlar olduğu tüm dosya kapsamından anlaşılmakla. açıklanan nedenlerle şüpheliler hakkında KAMU ADINA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA,

Kararın, müştekiye, müşteki demek vekiline ve ifadesi alınmış şüphelilere TEBLİĞİNE, kararın tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza veya başka bir yer Cumhuriyet Başsavcılığına ya da Balıkesir Sulh Ceza Hakimliğine verilecek bir dilekçeyle ve/veya tutanağa geçirilmek koşuluyla zabıt kâtibine beyanda bulunmak suretiyle, Balıkesir Sulh Ceza Hâkimliği nezdinde itiraz kanun yolu açık olmak üzere, CMK' nın 172 vd. maddeleri uyarınca karar verildi."

Glumac Karari

NE OLMUŞTU?

Eski Balıkesirspor kulübü başkanı Özgür Yılmaz,  takımın eski futbolcularından Tomislav Glumac’a yaptığı ödemeleri, kulüpten geri istemişti. Özgür bununla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki dosyaya temlik koydurmuştu. 

Bunun üzerine Balıkesirspor Kulübü mevcut yönetimi,  2015-2020 yılları arasında kırmızı-beyazlı formayı giyen Hırvat oyuncu Tomislav Glumac ile eski başkan Özgür Yılmaz arasındaki ödeme işlemlerinde usulsüzlük olduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. 

Kemal Aydin Balik

Balıkesirspor As Başkanı Protokol ve Basın Sözcüsü Kemal Aydın ile kulübün avukatı Alptuğhan Çalık ile birlikte  Balıkesir Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada;  “Sahte kesilen çeklerle alakalı, sahte verilen temliklerle alakalı, sahte verilen evlerle alakalı, sebepsiz zenginleşmeyle alakalı, suç duyurusunda bulunduk. Türk adaletine güveniyoruz. Buradaki amacımız, kulübün zarara uğratılmaması. Kulübün menfaatlerinin öne çıkması.” açıklamasını yapmıştı. 

Editör: Macit ERMİŞ