İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez'i, parti genel başkanı Meral Akşener'in katıldığı Avlu Kongre Merkezi'ndeki programla kamuoyuna ilan etti. 

Çömez'in Balıkesir'i İYİ belediyecikle tanıştıracağını iddia eden Meral Akşener şöyle konuştu:

 "İYİ belediyeciliği ortaya koyan, sosyal belediyeciliği ortaya koyan ve kayırmayan, çalmayan, çaldırmayan objektif hukuka uygun, adalete uygun bir belediyeciliği hayata geçirdiğimiz andan itibaren ne olacak biliyor musunuz? 2028'de herkesin eteği tutuşacak. Herkes hoplayacak ve herkes gelecek tek tek seçmenin gözünün içine bakacak.

Çünkü diyecek ki, 'Ben ancak oculuk, buculuk üzerinden bugüne kadar yan geldim yattım. O harika milleti birbirine düşürdüm. Bütün değerlerimi yerin dibine soktum. Ama artık işler zor. Artık bu iş pahalı oldu. Onun için ben artık seçmenimin, milletimin gözünün içine bakarak ne istediğini anlamak ve projeler üzerinden, hizmet üzerinden yarışmak zorundayım. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde, ilçelerinde, yapılanlardan gördüm ki bunlar bizi götürecek.'

CHP ile PAZARLIK MI YAPILIYOR?

Aksener Adayyr

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE
BELEDİYELERİNİN ADAYLARI AÇIKLANDI

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez, Manyas Belediye Başkan Adayı Gülay Kurt, Gönen Belediye Başkan Adayı Fedai Coşkun, Erdek Belediye Başkan Adayı Arif Demir, Marmara Belediye Başkan Adayı Ceyhun Targın, İvrindi Belediye Başkan Adayı Önder Lapanta, Karesi Belediye Başkan Adayı Mustafa Lemi Aytekin, Havran Belediye Başkan Adayı Murat Hançer, Edremit Belediye Başkan Adayı Hakan Eroğlu, Savaştepe Belediye Başkan Adayı Osman Özgür Alaca, Gömeç Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Pehlivan, Burhaniye Belediye Başkan Adayı Uğur Çetin oldu.

Ayrıca, 2019 Yerel Seçimlerinde göreve seçilen İYİ Partili Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, yeniden görev yaptığı ilçesinde aday olarak gösterildi.

Bu arada, İY Parti'de Bandırma, Altıeylül, Bigadiç Sındırgı ve Balya başkan adayları henüz açıklanmadı.

BALIKESİR'DE NE DEDİ?

Balıkesir ilçelerinden gelen partililerin yer aldığı Avlu Kongre Merkezindeki konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Mesele Sayın Erdoğan meselesi değildir. Sayın Erdoğan'ın zamanı doluyor gitti, 2024'te gitti. Yerine her kim gelirse gelsin, bir sene sonra yüzde 100 aynı olacağını burada her türlü değerin üzerine yemin ederek söylüyorum. En dürüst arkadaşımızı koyalım oraya. Bir sene sonra aynı olacak" ifadelerini kullandı.

Editör: Macit ERMİŞ