İSMİ BÜYÜKŞEHİR  İÇİN GEÇİYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı siyasi kulislerde konuşulan İYİ Parti Milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez'den enteresan bir istifa resti geldi. 16 yıl sonra yeniden döndüğü mecliste yaptığı konuşma ve sorunları takibiyle yine adından sıklıkla söz ettiren Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez reçetelerin yabancı dilde de yazılmaya başlanmasını TBMM gündemine taşıdı. Meclis kürsüsünden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya istifa resti çekti. Doktor vekil, "Ben milletvekilliğinden istifa etmeye hazırım. ye sen Fahrettin Koca.." çıkışını yaptı.

5 DİLDE REÇETE YAZILIYOR

Konuşmasında Çömez, e-reçete sistemine geçtiğimiz aylarda 5 farklı dil eklendiğini hatırtalarak; "Reçeteler artık başta Arapça olmak üzere 5 farklı dilde yazılabiliyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir uygulama yok. Olamaz da, mümkün değil. Bir tane örnek gösteremezsin, hiç bir medeni ülkede." ifadelerini kullandı.

Bir soru üzerine Bakan Fahrettin Koca'nın bu uygulamayı sağlık turizmi için gelen yabancı hastalara yönelik yaptıklarını açıkladığını hatırlatan Çömez, Bakan Koca'ya şu çağrıyı yaptı: 

Serkan Sarı: Havaalanını Büyükşehir'e verin Serkan Sarı: Havaalanını Büyükşehir'e verin

BAKANA İSTİFA RESTİ

"Bakan bir doktor olarak İngiltere'den gelen bir hastaya reçete yazsın. Desin ki, 'git Londra'daki eczaneden al.'  Eğer ki, o hasta İngiltere'deki bir eczaneden o reçeteyi alsın, hem ben bugün huzurunuzda hem milletvekilliğinden istifa edeceğim, hem milletimizden özür dileyeceğim. Peki sayın bakan doğruyu söylemediğiniz için siz istifa edecek misiniz?"

İŞTE O ANLAR

Çömez, TBMM'deki konuşmasını sosyal medya platformu X'deki hesabından paylaştı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı etiketleyip, "Ben milletvekilliğinden istifa etmeye hazırım. Ya sen Fahrettin Koca.." notunu düştü. 

Editör: Macit ERMİŞ