Avrupa Güreş Şampiyonası 17-23 Nisan tarihleri arasında Hırvatistan'ın Zagreb şehrinde gerçekleşecek.

Dünyada kırılması zor olan rekorların sahibi güreşçimiz Yasemin Adar Yiğit'in 6'ncı kez Avrupa Şampiyonu olmak hedefiyle mindere çıkacağı turnuvada, bir diğer Balıkesirli güreşci Feyzullah Aktürk de altın madalya için sahne alacak. 

BELEDİYESPOR'DAN BAŞARI MESAJI

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü şampiyona öncesi iki sporcusuna Büyükler Avrupa Şampiyonasında başarı diledi. 


 

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Milli Takım’da yer alan sporcularından; Yasemin Adar Yiğit ile Feyzullah Aktürk, Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’na katılmak için Hırvatistan’ın Zagreb şehrine gitmeye hazırlanıyor. 17-23 Nisan günleri arasında mindere çıkacak olan güreşçiler, ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil edecek.

YASEMİN ADAR YİĞİT
6. AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU

ALMAYA GİDİYOR

Serbest Stil Kadınlar Kategorisinde 76 kilogramda mücadele edecek olan Milli Gururumuz Yasemin Adar Yiğit, daha önce 5 kez göğüslediği Avrupa Şampiyonluğu madalyasını, 6. kez kazanmak için ter dökecek. 2020 Yaz Olimpiyatları’nda bronz madalya sahibi ve 2017 ile 2022 yılları Dünya Şampiyonluğu olan Yasemin Adar Yiğit, Avrupa Güreş Şampiyonası’nın en güçlüleri arasında yer alıyor.

AKTÜRK, ALTIN MADALYAYI GÖĞÜSLEYECEK

Kurtdereli Yağlı Güreşleri Başpehlivanı 24 yaşındaki Feyzullah Aktürk, Serbest Stil Erkekler Kategorisinde 92 kilogramda mindere çıkacak. Geçtiğimiz yıl Büyükler’de ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılan Feyzullah Aktürk, büyük bir başarı elde ederek altın madalyanın sahibi olmuştu. Aktürk’ün, bu yılda aynı başarıyı elde etmesi bekleniyor. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarılı sporcuları; Yasemin Adar Yiğit ve Feyzullah Aktürk’ün, şampiyonluk madalyasını alarak minderde Türk Bayrağıyla zafer turu atması bekleniyor.