AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Özaylan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Öztaylan'ın mesajı şöyle: 

"19 Mayıs 1919, Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal devletlerine karşı bağımsızlık ateşini yaktığı zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız 19 Mayıs, hem milli mücadelemizin silinmez bir hatırası, hem de yüzünü geleceğe dönmüş nesillerin en büyük ilham kaynağıdır.

Başkan Akın’dan, Kurban Bayramı mesajı Başkan Akın’dan, Kurban Bayramı mesajı

Bugün gençlere düşen en büyük görev; bu kutsal vatanı geliştirerek tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir.

Kültür ve medeniyet köklerinden aldığımız güç ve ilhamla, bir kere daha tarihe yön vereceğiz, bir kere daha tarih yazacağız. Yerli ve milli, yüreği millet sevgisi ile dolu; milletine, ülkesine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının farkında ve yüksek hedefleri olan gençlerimiz var olduğu sürece, bundan asla şüphe duymuyorum, İnanıyorum ki, başarılarıyla tarih yazan ve tarihin seyrini pek çok defa değiştiren bir milletin torunları olarak, yeni dünyanın da kuruluşunda etkin rol oynayacağız.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tekrar tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyor ve aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Editör: Macit ERMİŞ