Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan; partisinin Balıkesir, Ankara, İzmir ve İstanbul adaylarını duyurdu. Yeniden Refah Partisi'nin Balıkesir Büşükşehir Belediyesi adayı eski futbolcu Tanju Akçe, İstanbul adayı Mehmet Altınöz, Ankara adayı Suat Kılıç ve İzmir adayı ise Cemal Arıkan oldu. Altıeylül ve Karesi adayları da belirlenerek kamuoyuna ilan edildi. 

Elif Erbakan

Fatih Erkakahn - Elif Erbakan Altınöz - Mehmet Altınöz 

YRP'nin İstanbul'da Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan Altınöz'ü aday gösterebileceği gündeme gelmişti. Fatih Erbakan, kardeşi yerine onun eşi  Mehmet Altınöz'ü İstanbul adayı olarak açıkladı.

GENÇLERE DRİFT VAADİ 

Suat Tkilic Erbakan Fatih

Ankara adayı eski bakan Suat Kılıç

Yerel seçimlerde AKP ile ittifak yapmayı reddeden Cumhur İttifakı ortağı YRP’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2028 yılında iktidar olacaklarını öne sürdü. Seçim kampanyalarındaki en ilginç vaadi de Erbakan dile getirdi ve "Gençlerimiz için ileri sürüş pistleri açacağız. Gençlerimiz arasında her gün daha da yaygınlaşan drift atma heyecanını ileri sürüş pistlerinde gerçekleştirmelerini sağlayacağız. Bu pistlerde hız tutkularını tatmin edecekler" dedi.

Erbakan mevcut belediyelerin içkili konserler ile LGBT etkinliklerine destek verdiğini de savundu.

ENİŞTE İSTANBUL ADAYI

YRP, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlediği etkinlik ile belediye başkan adaylarını tanıttı. YRP'nin İzmir adayı İl Başkanı Cemal Arıkan, Ankara adayı AK Parti’li eski Bakan Suat Kılıç ve İstanbul adayı da Genel Başkan Fatih Erbakan’ın ablası ile evli olan eniştesi Mehmet Altınöz oldu. Etkinlikte Erbakan için yazılan "Tanıdım seni yiğit/ Sen madde değil manasın/ Her zaman ve her yerde/ Hakkı haykıran Fatih Erbakan’sın" dizelerinden oluşan şiir de okundu.

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR ADAYI 
ESKİ FUTBOLCU TANJU AKÇE OLDU

Yeniden Refah Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ise Tanju Akçe oldu.  Fenerbahçe altyapısından yetişen ve bir dönem Balıkesirspor formasını giyen Tanju Akçe, jübilesinin ardından Balıkesir'e yerleşmişti.

Tanju Akce

Tanju Akçe

HASAN AVCI KABUL ETMEDİ

Yeniden Refah Partisi Karesi ve Altıeylül adaylarını da kamuoyunu duyurdu. Karesi'de Burak Kaan Zarifoğlu'nu aday gösteren YRP, Altıeylül'de ise il başkanı Fatih İnceboy ile seçime girme kararı aldı.

Yeniden Refah Adaylari Balikesir

Bu arada, AK Parti'nin yeni dönemde aday göstermedği Hasan Avcı, YRP'nin teklifini kabul etmedi. Bir dönem dinlenmeyi düşündüğü öğrenilen Hasan Avcı, CHP ile İYİ Parti'den gelen teklifleri de geri çevirdi.

fatih-erbakan-d

Altıeylül Belediye Başkan adayı Fatih İnceboy

"4 YIL SONRA İKTİDARIZ"

Partililer "94 Ruhuyla Yeniden Başlıyoruz" sloganıyla bir araya geldi ve “Mücahit Erbakan” sloganları attı. Erbakan da "Bu salon İslam alemi ve Türkiye için yeni bir dönemin başladığının işaretidir" diyerek şunları söyledi:

- Rant belediyeciliği, israf, iş değil laf üretmek, festival, konser ve LGBT etkinliklerine para akıtmak ve heykel demektir. İbadethanelerimizin yanındaki içkili konserlere milyonlarca lira aktarmaktır. Ahlaklı belediyecilik ise adım atarken ahiretteki karşılığını düşünmektir.

- Biz 31 Mart'ta elde edeceğimiz başarı ile 2028'de Yeniden Refah'a iktidar yolunu açıp, milletimiz ve İslam aleminin kurtuluşuna vesile olacağız. Bugün Türkiye’de anne ve babalar, ekonomik yükün altında eziliyor, çocuklarının beslenme çantasına temel gıda bile koyamıyor. Çocuklarımız da mecburen öğün atlıyor. Bizim iktidarımızda devlet okullarına ücretsiz yemek desteği vereceğiz.

Editör: Macit ERMİŞ