BALIKESİR'de "şeytana şankasını ters giydirecek" dolandırıcılık olayı aydınlatılırken, piyasayı 100 bin lira dolandıran ve engelli vatandaşlarımızı istismar eden şebekenin 2 üyesi çıkarıldıkları adli merciler tarafından serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre,  Balıkesir'de bazı işyeri sahiplerini telefonla arayıp kendisini Balıkesir Üniversitesinde Yardımcı Doçent Doktor ya da Vergi Dairesinde Müdür olarak tanıtarak Tarsus Mavi Boncuk İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği adına engellilere yardım topladıklarını ileri sürerek işyerlerine gönderdikleri, bir adet bayrak karşılığında 100.00 TL. yardım toplayan ve bu şekilde vatandaşları dolandıran şahısların olduğu ihbarı üzerine Polis harekete geçti.

Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yapılan araştırmada, ilimizde bahse konu dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şüpheliler M.G. ve O.Ç. suçüstü yakalandı. Şüphelilerin sağır ve dilsiz oldukları belirlendi.

Dolandırıcılık olayı ile ilgili yapılan araştırmalarda,  dernek yetkililerinin öncelikle işyeri sahiplerini telefonla arayıp ikna ettikten sonra sağır ve dilsiz şahıslara işyeri adresini mesaj olarak cep telefonuna gönderdikleri, şüphelilerin de kendilerine bildirilen adreslere giderek dolandırıcılık olayını gerçekleştirdikleri, dolandırdıkları paradan prim aldıkları ortaya çıkarıldı. 

Dernek yetkililerinin halkımızın duygularını istismar etmek amacı ile özellikle özürlü şahısları bu tür dolandırıcılık olaylarında kullandıkları tespit edildi.

Şüpheliler, sevk edildikleri adli makamlarca serbest bırakılmışlardır.

Editör: Haber Merkezi