Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin yeni Rektörü Resmi Gazete’de yayınlanan kararla belli oldu. Aralarında Balıkesir Üniversitesi'nden çok sayıda ismin de bulunduğu 74 aday arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tercihini Prof. Dr. İsmali Boz'dan yana kulllandı.

ÖZDEMİR GÖREV SÜRESİNİ TAMAMLADI

Bandırma Üniversitesi'nde kurucu rektör Prof. Süleyman Özdemir'in sekiz yıllık görev süresini tamamlamasının ardından yeni rektör ataması yapıldı. 

Resmi Gazete’de yayınlanan kararla, Onyedi Eylül Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Prof. Dr. İsmail Boz atandı. 

PROF. DR. İSMAİL BOZ KİMDİR?

ismail-boz

Yeni Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Boz, 1966 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini (1987) İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nde;  yüksek lisans eğitimini (2010) Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde, doktora eğitimini (1993)  ise Milli Eğitim Bakanlığı yurt dışı doktora bursları ile Imperial College of Science, Technology and Medicine’da (Londra Üniversitesi, Kraliyet Kolejinde) Kimya Mühendisliği Dalı’nda tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesinde Kimya Mühendisliği Bölümü’nde akademik hayata katıldı. 1998 yılında Doçent, 2004 yılında Profesör olarak İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da Profesör olarak aynı bölümde akademik çalışmalarına devam etti.

70 civarında yurtdışı SCIE makalesi ve yüzün üzerinde ulusal-uluslararası kongrede sunumları olan Boz son olarak, Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Dekan olarak idari görev yürütmüştür.

Kepsut Oktay Koçman öğrencileri Polonya'da Kepsut Oktay Koçman öğrencileri Polonya'da

Evli ve iki çocuk babası olan Boz, orta derecede Arapça ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

suleyman-ozdemir

Editör: Macit ERMİŞ