Her yıl gerçekleştirdiği kapsamlı programlarıyla çok katılımlı, ufuk açan, katılımcıları İstanbul’da farklı rotalarda gezinmeye teşvik eden bir şehir festivali haline gelen 212 Photography Istanbul, altıncı yılında uluslararası etkinlik serileri ile izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı uluslararası fotoğraf festivali olan 212 Photography Istanbul, uluslararası yarışması ile sosyal, kültürel ve sanatsal olguların izini coğrafyadan ve ön yargılardan bağımsız sürerek Türkiye ve dünyadan her yaştan profesyonel fotoğrafçının katılımına açık.

Kazananının 5000 Euro ile ödüllendirildiği, finalistlerin festivalde sergilenmeye hak kazandığı yarışmanın bu yılki jürisinde, Nederlands Fotomuseum Kurul Üyesi, Docking Station Kurucu Ortağı ve Direktörü Marga Rotteveel, The Guardian’ın Baş Fotoğraf Editörü Fiona Shields, GUP Magazine Baş Editörü ve Rotterdam Photo 2023 Jürisi Erik Vroons ve Onagöre’nin Kurucusu Ali Taptık bulunuyor.

Zengin içerikleri ve farklı deneyim alanları ile fotoğrafı ortak bir dil haline getiren 212 Photography Istanbul, altıncı yılında 5 – 15 Ekim 2023 tarihleri arasında fotoğrafçıları sanatseverle bir araya getiriyor.

Uluslararası 212 Photography İstanbul Fotoğraf Yarışması ile ilgili tüm detaylara www.212photographyistanbul.com adresinden ve festival sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

212PFYaroste

Editör: Macit ERMİŞ