BALIKESİR Gönen'de geçen yıl kaybolan ekonomist Korhan Berzeg'e ait olduğu değerlendirilen kıyafet ve kemik parçaları ile kimlik kartları bulundu. Jandarma ekipleri, bulunan parçaların olduğu bölgede inceleme yaptı. 

ABD'de Dünya Bankası'nda bir dönem 'Asya Direktörü' olarak çalıştıktan sonra emekli olup, İstanbul Büyükada'daki evinde yaşamaya başlayan Korhan Berzeg, Gönen Armutlu'daki yazlık evinden, 17 Haziran'da, doberman cinsi eğitimli köpeği 'Tina' ile yürüyüşe çıktıktan sonra geri dönmemişti. Başlatılan aramalardan sonuç alınamamıştı. Bugün flaş gelişme yaşandı ve  Korhan Berzeg'a ait banka kartları ile kemik parçaları bulundu. 

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Balıkesir Valiliği açıklamasında şu bilgilere yer verildi.
"Balıkesir ili Gönen ilçesi Armutlu Mahallesi’nde 17.06.2023 günü saat 08.30 sıralarında yazlık evinden köpeği Tina ile beraber yürüyüş yapmak için ayrılıp geri dönmeyen Korhan BERZEG’e ait banka ve kimlik kartları ile Korhan BERZEG’e ait olduğu değerlendirilen kıyafet parçaları ve muhtelif kemik parçaları Armutlu Mahallesi'ne yaklaşık 3.500 metre (kuş uçuşu 2 km) mesafede arazinin engebeli ve orman örtüsünün yoğun olduğu dere yatağında köylü vatandaşlar tarafından 23 Nisan 2024 Salı günü saat 13.30 sıralarında bulunmuştur.

İlker Ayrık, Türkiye’nin En Çok Tutulan Noodle’ı ile Bir Araya Geldi İlker Ayrık, Türkiye’nin En Çok Tutulan Noodle’ı ile Bir Araya Geldi

Malzeme ve kemik parçalarının bulunduğu bölge, Cumhuriyet Savcısı nezaretinde Olay Yeri İnceleme timleri ve Jandarma ekipleri tarafından inceleme altına alınmış olup araştırma faaliyetlerine devam edilmektedir."

Editör: Macit ERMİŞ