KURUMSALLAŞMA, İTİBAR, BAŞARI..

Balıkesirspor Kulübü Başkanlığına Abdullah Bakki seçildi. Tek listeyle gidilen oylamada Bekki'nin listesi genel kurul üyelerinin oybirliğiyle 3 yıl için göreve getirildi. Ahmet Akın'ın Büyükşehir'deki sağ kolu Ferit Gündoğdu'nun da ekibinde yer aldığı iş insanı Bekki, teşekkür konuşmasında, kurumsallaşma, itibar ve sportif başarı sözü verdi. 

58. YIL PASTASI

Abdulla Bekki Ferit Gundogdu

Nedim Ömer başkanlığındaki yönetim ve denetim kurullarının ibra edildiği ve gelecek dönem tahmini bütçesinin 100 milyon lira olarak belirlendiği genel kurulda. 6 Haziran 1966'da kurulan Balıkesirspor Kulübü'nün 58. yılı da hasta kesilerek kutlanıldı. 

AHMET AKIN'DAN İDDİALI SÖZLER

Balkes Kongre 2024 1

Son yıllarda ilk kez üst düzey katılımın yaşandığı kongredeki konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın,  "Bizim olduğumuz yerde iddia vardır; ŞAMPİYON OLACAĞİZ.." sözüyle son 3 yılda önce 2. lige, ardından 3. lige düşen takımın başa öne eğik taraftarlarının yüreğine su serpti.

Akın, yeni yönetime Büyükşehir'deki sağ kolu olan Ferit Gündoğdu'yu da verdi. 

Milletvekilleri Mustafa Canbey ile Serkan Sarı da her daim Balıkesirspor Kulübü'nün yanında olduklarını kaydetti.

Kongrede, kulübün sembol isimleri arasındaki Sezgin Dedeoğlu, Ali İhsan Güler ile Nevzat Kırceylan da kısa birer konuşma yaparak yeni dönemle ilgili görüşlerini dillendirdi. 

Abdullah Bekki, Balıkesirspor'u sırtlamaya hazır Abdullah Bekki, Balıkesirspor'u sırtlamaya hazır

ÜST DÜZEY KATILIM UMUTLANDIRDI

Balkes Kongre 2024 2

Karesi AVM'deki Nikah Salonu'nda gerçekleşen genel kurulu Balıkesirliler Dernekleri Federasyonu (BALDEF) Genel Başkanı Mehmet Çalışkan yönetti. Milletvekilleri Serkan Sarı ile Mustafa Canbey'in yanı sıra, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Rıza Tekin, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Erol Ayvaz ile bazı siyasi parti temsilcilerinin kongreye katılması gelecek günler adına umutlandırdı!

ESKİ KULÜP BAŞKANLARI TAM KADRO

Balıkesirspor Kulübü genel kurulunun bir diğer umut veren görüntüsü ise eski başkanların tam kadro salonda yer almaları idi. Başka kulübün efsane başkanı Emin Ermişler ile Tuna Aktürk, olmak üzere Metin Mengüç, Kemal Büyükakın, Rafet Çetinel, Remzi Boncuk, Mustafa Bahçeci, Kadir Dağlı  yeni başkan Abdullah Bekki'yi tebrik ederek destek sözü verdi.

BEKKİ: 3 YIL SONUNDA 1. LİGDEYİZ

Abdullah Bekki Blk

Tek listeyle girdiği seçimlerde oy birliğiyle başkan seçilen Abdullah Bekki, yeni dönemin yol haritasını şöyle anlattı: 

“Yolumuz uzun işimiz çok. 3 yıllık planlarımızı yaptık. Balıkesirspor’u üst liglerde kalıcı hale getirmek istiyoruz.

A Takım ve kulüp düzeyinde yapısal reformlar yapmak istiyoruz. Güçlü bir irade ile alt yapı ile ilgileneceğiz. Planlarımız içinde 3 yıl içinde takımı 1. Lig’e çıkarmayı hedefliyoruz.

MEVZUBAHİS BALIKESİR OLDUĞUNDA

Abdullah Bekki Balkes-1

Başlangıç yılımız için vaadimiz; Kurumsallaşma, Kucaklaşma, Yükselen İtibar Tribün, futbolcular, teknik ekip, kurumsal yapı aile ortamı.

Önem verilen altyapı

Gençlerin ve kadınların artan Balıkesispor sevgisi

Amatör kulüplerle iyi ilişkiler

Balıkesirspor mevzubahis olduğunda Balıkesir birlikteliği

Mali disiplin ve kendiliğinden gelecek olan sportif başarıdır”

YENİ ÝONETİMDE KİMLER VAR?

Balkes Kongre 2024 4

Kongre sonrası kulüp tesislerine giderek çalışmalara başlayan Abdullah Bekki'nin yönetiminde şu isimler bulunuyor;

İsa Tamer Çelik, Ferit Gündoğdu, Volkan Altınöz, Aytuğ Yarmaz, Sercan Adın, Ceyhun Ercan, Serdar Akgül, Sedat Sarıkaya, Emre Başoğlu ve Mehmet Baykan..

Denetleme Kurulu

Avni Yücel, Remzi Boncuk ve Ferudun Çelik,

Disiplin Kurulu

Mehmet Çalışkan, Ahmet İşlek ve Yalçın Dereli..

Editör: Haber Merkezi