BÜYÜKŞEHİR Belediyesi logosunnu değşitirildiğine ilişkin basın-yayın kuruluşlarına gönderilen açıklama şöyle:

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, logosunu dijital iletişimin gereklerine uygun olarak revize etti. 2014’ten bu yana kullanılan mevcut “B” harfi; Balıkesir haritası baz alınıp basitleştirilerek “sevgi” ve “kucaklaşma” temalarında işlendi. Logonun yeni görünümü Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Balikesir Yeni Logo

Kurumsal kimliğini ön plana çıkarmak ve her geçen gün vatandaşlarla arasındaki iletişimi güçlendirmek adına çağı yakalayacak adımlar atan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, logosunu dijital iletişimin gereklerine uygun olarak revize etti. 2014 yılından bu yana kullanılan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin logosu ve simgesi olan “B” harfi, Balıkesir haritası baz alınıp basitleştirilerek “sevgi” ve “kucaklaşma” temalarında işlendi.

Ahmet Akin Logo

Başkan Ahmet Akın, yeni logoyu sosyal medya paylaşımlarında kullanmaya başladı.

MECLİS’TEN OY BİRLİĞİYLE GEÇTİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle yeni görünümü onaylanan logo; iki denize ve Kazdağları dâhil eşsiz bir doğaya sahip olan Balıkesir’in “B” harfi, denizi simgeleyen mavi ve ormanı simgeleyen yeşil renklerinin karışımı olan turkuaz renginde tasarlandı. Fransızca’da Türk anlamına gelen Turquois sözcüğünden türetilen turkuaz, Türk İslam sanatının alametifarikalarından biri olarak kabul görüyor.

AHMET AKIN : “LOGO DEĞİŞİMİ
BELEDİYEYE ARTI MALİYET GETİRMEYECEK”

Ahmet Akin Donusum 1
Logonun bir grup akademisyen ve grafik tasarımcının gönüllü ortak çalışmasının bir ürünü olduğunu ve bunun için belediye kasasından hiçbir ödeme yapılmadığını bildiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, ayrıca eski tasarımın basılı olduğu stoktaki hiçbir baskılı evrak veya tabelanın değiştirilmeyeceğini belirtti.

Stoklar tükenene ve tabelalar doğal şartlardan kullanılmaz hale gelene kadar eski tasarımla devam edileceğinin de altını çizen Başkan Ahmet Akın, bu değişimin belediyeye hiçbir artı maliyet getirmeyeceğini ifade etti.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin tanıttığı yeni logo ile ilgili vatandaşlar sosyal medyada ilginç yorumlar bıraktı. 

Logo Yorum Balikesir

L O G O Y O R U M L A R

Logo Balikesir Yorum

diğer yorumları okumak için tıkla

ESKİ LOGO NE ANLAM İFADE EDİYORDU?

Balikesir Buyuksehir L O G O

Balıkesir'de Nazım Hikmet'e Zuhal Olcay'lı anma Balıkesir'de Nazım Hikmet'e Zuhal Olcay'lı anma

Büyükşehir Belediyesi kurucu başkanı merhum Edip Uğur, 2014'te yeşil – mavi renklerden oluşan bir logo halkın onayını aldıktan sonra kullanılmaya başlanmıştı.

10 yıldır Büyükşehir’in kurumsal kimliğini temsil eden logo B harfi içinde Balıkesir’in özelliklerini barındırıyordu. 

Mavi renk, Balıkesir’in Marmara ve Ege denizlerine olan kıyılarını ve göllerini, yeşil ise ormanları ile bereketli topraklarını ifade ediyordu.

Logoda Kuva-yı Milliye ruhunu temsil eden efe figürü yer alırken, zeytin dalı ise huzur, barış ve birliği simgeliyordu. 

Önceki dönem Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz, kurumsal logodaki mavi – yeşil renkleri boşa çıkarmış, altın varak rengiyle devam etmişti.

Editör: Haber Merkezi