31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen CHP’li Ahmet Akın, görevi Başkan Yücel Yılmaz’dan devraldı. Başkan Yılmaz “Demokrasimiz tıkır tıkır işliyor. Güzel bir oy farkıyla kazanan Ahmet Akın kardeşimizi, başkanımızı tebrik ediyoruz” dedi.

Ahmet Akin Ilk Gun Yucel

Görevi devralan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın ise  “Sevgili başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Verdiği emekler için, yaptığı hizmetler için. Başkanımızın tecrübelerinden de yararlanarak daha önce de söylemiştim. Hep beraber seçilen seçilmeyen bütün arkadaşlarla birlikte yöneteceğiz” dedi.

DEVİR TESLİM KARESİ SALONUNDA

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde devir teslim töreni gerçekleştirildi.  5 yıl boyunca Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde başkanlık yapan Yücel Yılmaz görevini 31 Mart yerel seçimlerinde seçilen Ahmet Akın’a devretti.

Canbey, Kuvayi Milliye Günü'nü Mecliste Kutladı Canbey, Kuvayi Milliye Günü'nü Mecliste Kutladı

Partililerin yoğun katılım gösterdiği devir-teslim töreninde İyi Parti'den ayrılarak Ahmet Akın'a destek veren Özlem Ural'ın yanı sıra Deva, Gelecek ve Saadet Partisi'nden de isimler yer aldı. 

Yılmaz: Demokrasi tıkır tıkır işliyor

Devir teslim töreninde konuşan Yücel Yılmaz, “Demokrasimiz tıkır tıkır işliyor. Güzel bir oy farkıyla kazanan Ahmet Akın kardeşimizi, başkanımızı tebrik ediyoruz. Onurla 5 yıl hizmet ettiğim Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin mührünü ve mazbatasını aldı. Devir teslim tutanağını kendisine teslim ediyorum. İmzaları atalım. Hayırlı uğurlu olsun. Tüm meclis üyelerimize, belediye başkanlarımıza ve Ahmet Akın kardeşimize tekrar teşekkür ediyorum. 5 yıl boyunca çok çalıştık size bırakıyoruz kolay gelsin” diyerek  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına veda etti.

Ahmet Akin Ilk Gun Yucel1

Akın: Başkanımızın tecrübelerinden yararlanacağız

Görevi devralan Ahmet Akın “Sevgili başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Verdiği emekler için, yaptığı hizmetler için. Başkanımızın tecrübelerinden de yararlanarak daha önce de söylemiştim. Hep beraber seçilen seçilmeyen bütün arkadaşlarla birlikte yöneteceğiz. Tecrübeler önemli, bu tecrübelerden yararlanacağız. Yeni meclis üyelerimizle, yeni başkanlarımızla Kuva-yiMilliye’nin baş şehrinin nasıl olduğunu inşallah bütün Türkiye’ye göstereceğiz. Kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yalanla dolanla Balıkesir'e ihanet ettiler

 Ahmet Akın şöyle konuştu: 

Ahmet Akin Ilk Gun Chpliler

“Hiç kimse için parayla haber yaptırmayacağım. Bu mantıkta olan, Balıkesir’de yalanla, dolanla iftirayla dolu o kara gazeteleri çıkartanlar da  Balıkesirliye çok kötü ihanet ettiler. Balıkesir bunu affetmez. Onu da söyleyeyim. Hukuksal mücadelem de devam edecek.

Neyi devraldığımızı açıklayacağım

Şunu da söyleyeyim. Biz belediyeyi devir aldık şu anda ama mali tablolar nedir, bankalarımızdaki durumlar nedir bunlarla ilgili arkadaşlarımla birlikte bir çalışma dönemi geçireceğiz. Orada neyi devraldığımızı bütün hemşerilerime Balıkesir’in dört bir yanında açıklayarak anlatacağım.” 

Devir teslim töreninde, Balıkesir milletvekili Serkan Sarı, İl başkanı Erden Köybaşı ile bazı ilçe belediye başkanları hazır bulundu.

Editör: Ramazan DEMİR