AK Parti Balıkesir İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, Cumartesi gerçekleşecek 4. Olağanüstü Büyük Kongre öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Çiftçi “Türkiye Yüzyılı için hep ileri” mottosuyla düzenlenecek kongrenin başta Balıkesir olmak üzere ülkeye hayırlı olması dileyen Çitçi, boş bulunan il başkanlığına yapılacak atama ve Büyükşehir Belediye Başkan adayıyla ilgili ip uçları verdi. 

AK Parti Balıkesir İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi,  4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin ardından 30 Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanacağını ifade ederken, Balıkesir İl Başkanı belirleme sürecinin de devam ettiğini söyledi.

Vahdettin-ciftci

7 Ekim 2023 tarihinde “Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” mottosuyla icra edeceğimiz 4.  Olağanüstü Büyük Kongre’miz öncesinde, geleneksel hale gelen basın açıklamamızı yapmak  üzere toplanmış bulunuyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.
14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN  liderliğinde “Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı” şiarıyla kurulan AK Parti’miz, 3 Kasım  2002’den bu yana girdiği her seçimde milletimizin derin teveccühüne mazhar olmuştur.  Partimiz kendisine gösterilen bu güveni karşılıksız bırakmayarak, eğitimden sağlığa,  enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma; kısacası her alanda Türkiye’ye sayısız eser ve hizmet  kazandırmıştır.

22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti,  bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler  atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar  yolu tanımamıştır. 

Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı  seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan  partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik  kalmayı başarabilmesidir. 

AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur. 

Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler her defasında kan tazelemeyi adeta  kendimize bir vazife olarak biliyoruz. Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına  nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl  birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. 

Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne  koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini  kanıtlamaktadır.

Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye  kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen  dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta  kararlıyız. 

Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında  durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta  ısrarcıyız. 

Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. 

HEP YENİ HEP İLERİ diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı  hedefliyoruz. 

Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız.
Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve  heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız.

4. Olağanüstü Büyük Kongre’mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını  diliyoruz.

İL BAŞKANI ATAMASI
KONGRE SONRASINA KALDI

Gazetecilerin il başkanlığıana yapılacak atama süreciyle ilgili sorularını cevaplandıan Vahdettin Çiftçi, şu bilgiyi paylaştı; 

 “İl başkanı belirleme sürecimiz neticelenmek üzere. Bununla ilgili temayül ve gerekli çalışmalar yapıldı. Şu anda Büyük Kongreye endekslendiğimiz için il başkanı ataması bunun sonrasında yapılacak.

AK Parti marjinal ve küçük bir parti değil. Dolayısıyla metot ve yöntemleri vardır. Bunları belirlerken de en ince detaylara inerek, en sağlıklı yolu bulmaya gayret ediliyor.

İnanıyoruz ki il başkanlığına atanacak kardeşimiz, arkadaşımız hepimizin takdirine şayan olacak. Bilgisi, becerisi, donanımıyla bu işi en güzel şekilde götürecek arkadaşımız il başkanı olacaktır. Atandığında hep beraber göreceğiz. Biz şimdiden il başkanı atanacak arkadaşımıza başarılar dilemekten başka bir şey diyemeyizb” 

Büyükşehir Belediye
Başkanı ne zaman açıklanacak?

AK Parti Balıkesir İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, Büyükşehir ibelediye başkan adaylarının büyük kongre akibinde belirlenmesinin beklendiğini ifade etti.  Çiftçi, şöye konuştu:

“Büyük Kongremizde büyükşehir ve il belediye başkan adayları açıklanmayacak. Ama büyükşehir belediye başkan adayları kongrenin hemen ardından açıklayacağız. Yani eskiden biliyorsunuz başkan adayları süreci biraz daha geriye bırakılırdı. O metot bu seçimde olmayacak,

30 Büyükşehir Belediyesinin başkan adayları büyük kongrenin hemen akabinde açıklanacak. Peyderpey de diğer illerdeki belediye başkan adayları açıklanacak. Yani şunun taahhüdünü verebiliriz Aralık ayı sonu itibariyle bütün belediye başkan adaylarımız açıklanmış olacaktır.”

Vahdettin-ciftci1

Başkan vekili Vahdettin Çiftçi'nin Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Kadın kolları Başkanı Meral Cengiz, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal ile birlikte düzenlendiği toplantısına gazeteiler yoğun ilgi gösterdi.

Vahdettin-ciftci2

Başkan vekili Vahdettin Çiftçi'nin Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Kadın kolları Başkanı Meral Cengiz, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal ile birlikte düzenlendiği toplantısına gazeteiler yoğun ilgi gösterdi.

Editör: Macit ERMİŞ