Efsane belediye başkanı Sabri Uğur ekolünden gelen Ekrem Başaran'ın il başkanlığına getirilmesi sonrası yeniden kenetlenen AK Parti, bugünkü yerel yönetimler toplantısıyla birlik beraberliğini taçlandırdı. 
Ak Parti İl Başkanlığı'nca düzenlenen Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri  İstişare ve Koordinasyon toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi. 

İl Başkanı Ekrem Başaran, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz ile İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal'ın birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıya, milletvekilleri Mutlu Aydemir, Belgin Gökçe Uygur, Mustafa Canbey ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katıldı. 

Yerel yönetimler arasındaki bağların güçlenmesine de vesile olan toplantıda İl Başakın Ekrem Başaran, özletle şöyle konuştu: 

"Güçlü Türkiye hedefiyle çıktığımız bu yolda, Ak Davamıza hizmet etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Öznesi Balıkesir olan her konuda Ak kadrolar olarak, yılmadan, yorulmadan, çözüm odaklı çalışmalarımıza devam ediyoruz.

20 Yıldır ülkemizi kalkındırmak, müreffeh bir Türkiye kurmak için çalışan, yapılamayan, hayal gibi görünen hizmetleri ve yatırımları gerçekleştiren, milletimizin derdiyle hemhal olup hep daha iyiyi daha güzeli gerçekleştirmek için gayret eden Ak Parti, kutlu yürüyüşüne emin adımlarla ilerliyor.

Bugüne kadar nasıl bir çok sorunun üstesinden gelmişsek, liyakatli kadrolarımızla bundan sonra da tüm sorunların üstesinden gelme kabiliyeti ve samimiyeti olan tek parti yine AK PARTİ’dir. Ekonomik sorunlarımızın çözümünde de Ak Parti yine gerekeni yapacaktır. 

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, 2022 yılı Türkiye için çok güzel geçecek. Bugün, Ak Davamıza gönül veren yol arkadaşlarımızla yaptığımız toplantımızın şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye İçin Güven Ve İstikrar yürüyüşümüze #Hedef2023 şiarıyla, inandığımız yolda Durmak Yok Yola Devam ediyoruz.

Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki Toplantımıza katılım gösteren; Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza ve Belediye Meclis Üyelerimize çok teşekkür ediyorum."

AK PARTİ TAM KADRO SAHAYA İNİYOR: HEDEF 2023

BAŞARAN: 2023 HEDEFİ İÇİN VARGÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ…

Toplantının açılış konuşmasında; “Hedefimiz olan 2023 seçimlerine 16 ay kaldı” diyen Ak Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “ En büyük ana hedefimiz olan 2023 hedefimize 16 ay kaldı. Dolu dolu geçireceğimiz, yaşayacağımız, var gücümüzle çalışacağımız ve telafisi olmayan bir 16 ay. Bundan sonra tüm teşkilatımızla birlikte, pozitif işlem, eylem ve faaliyetlerimizle 2023 Haziranındaki seçimde Allah’ın yardımı ve milletimizin de teveccühü ile Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi TBMM’de de en büyük parti olmamızı inşallah tekrar sağlayacağız. Bu da ülkemiz için önümüzdeki dönemde 20 yılın üzerine bir 20 yıl daha geçireceğimiz ve büyük bir aktivasyon sürecinin de başlangıcı olacak. Milletimiz ve ülkemiz için 2023’te yaşayacağımız bir sıkıntının telafisi yok. Onun için bugünden itibaren bütün teşkilatlarımız, ana kademelerimiz, Gençlik kollarımız, Kadın kollarımız, belediye meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız, üyelerimiz, mahalle başkanlarımız, sandık kurullarımız, hepimiz çok ciddi bir şekilde, hiç bir ihmale mahal vermeden, boşa vakit geçirmeden çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız’ dedi.

BAŞARAN: CUMHURBAŞKANIMIZI VE PARTİMİZİ TEKRAR ZAFERE ULAŞTIRACAĞIZ…

Muhalefetin sürekli hata, eksik, kusur ve algı yaratma peşinde koştuğunu vurgulayan Başkan Başaran, “Geçmişi bir kenara bırakıp, bunlardan ibret alıp önümüze bakıp, 16 ayımızı ciddiyetle, samimiyetle gayretle, azimle çalışarak geçirmeliyiz ki, 2023’te yüzümüz yere eğilmesin, Cumhurbaşkanımızın yüzü yere eğilmesin, hepsinden de önemlisi memleketimizin bekası için, geleceğimiz için, çocuklarımız için, hepimiz için ve sadece Türkiye için de değil tüm dünya Müslümanları için çok çalışmalıyız. Türkiye ve Partimiz ve tabii ki Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dimdik ayakta kalabilsin. Bizlere düşün sorumluluk vargücümüzle 2023’e hazırlanmak olmalı. Bu konuda İlçe Başkanlarımıza büyük görevler düşüyor. Önümüzde Ramazan ayı var. Bu konuda yoğun bir program hazırlamamız gerekiyor. İlçe Başkanlarımızla birlikte 30 günlük ramazanı inşallah 100 günlük program yapıyormuşuz gibi planlayıp, ona göre çalışacağız. İl Başkanlığımızın hazırladığı 16 aylık çalışma programımızı; el ele, gönül gönüle, sokakları doldurarak, insanlarımızla beraber olacağız.

“EKONOMİK SIKINTILARI DAHA ÖNCE ÇÖZDÜK, YİNE BİZ ÇÖZECEĞİZ…”

Her türlü eleştiriye açığız. Her türlü sıkıntıyı göğüslemeye hazırız. Bu memlekette ekonomik sıkıntılar evet var. Ama bunları biz daha önce çözdük, yine çözeceğiz. Bunların kaynağı biz değiliz, dışarıdan, pandemiden şundan bundan, velev ki bizim yaptığımız hatalar da olsa bunları çözecek olan telafi edecek olan yine biziz. Bununla ilgili birikim ve her türlü tecrübemiz var. Memleketimizin de maddi imkanlarını, ülkemiz insanlarının refahı için kullanmaya, sevk etmeye hazır bir iktidar var. Görüyorsunuz Cumhurbaşkanımız ve kabinemiz her türlü sıkıntı problemi hemen değerlendirilip çözüme kavuşturuyor. Elektrik fiyatımı pahalı geldi, tekrar değerlendirelim. Doğalgaz mı doğalgaz yardımı yapalım. Ailelerimize sosyal yardımları arttıralım. Maaşları arttıralım, asgari ücreti arttıralım. Vergileri azaltalım. Devletimiz şu anda 2022 yılını seferberlik yılı ilan etti. Vatandaşımızı sıkıntıya sokan her konuyu çözmek için her türlü gayreti gösteriyor, her türlü imkanı seferber ediyor. Gecesini gündüzüne katıyor.

“AK PARTİ BALIKESİR TEŞKİLATI, 2023 SEÇİMLERİNE HAZIR…”

Cumhurbaşkanımızın yani bilmiyorum günde kaç saat uyuyor ama her halde 4-5 saatten fazla uyuduğunu düşünmüyorum. Her anı farklı bir konuyla, hem yurtiçi hem de yurt dışı, hem ekonomik, hem siyasi, hem askeri, her türlü sıkıntıyla her türlü problemle, önümüzdeki dönemde ülkemizin menfaatine faydalı olabilecek her türlü faaliyetle ilgileniyor. Madeninden tutun ticaretine kadar. Üretiminden tutun Sanayisine, fabrikasyon işlerine kadar her türlü konuda dert sahibi, bilgi sahibi. Bunun yanında teşkilatla ilgili her türlü bilgiye sahip ve ülkemizin geleceğini, güçlü Türkiye’sini kurmak için mücadele ediyor. Cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletecek, omuz verecek teşkilat işte burada. Onun içindir ki; 2023’te insanlarımızın beklentilerini karşılayan, olumluda tutan ve bu yola baş koymuş bir teşkilat olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Önümüzdeki günlerin, meclis üyelerimiz, teşkilatımız ve her kademedeki üyemiz için tekrar telafisi yok. Çok çalışacağız ve 2023 hedefimize ulaşacağız.

“SEÇİMLERDEN ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK OLARAK ÇIKACAĞIZ…”

İnşallah 18 Haziran 2023’te sandıklar açıldığında hepimiz gülelim, elhamdülillah deyip hamd edelim. Alnımız Ak, başımız dik olarak o günü görelim. Rabbim bizi mahcup etmesin. Güzel faaliyetlere vesile olacak işler nasip etsin. Bu topluluk, Balıkesir’de sizler tüm Türkiye’deki teşkilatlarımız; ülkemizin, vatanımızın, milletimizin geleceği için çok önemli insanlarsınız. Allah nasip ederse 2023’te hayırlısıyla zafer kazandığımızda ülkemizin önünü artık kesebilecek, bir zaman diliminin veya sürecin olabileceğini çok tahmin etmiyorum. Karadeniz’deki yeni doğalgaz rezervleri, kaynakları noktasında çok iyi müjdeler var. Yine Doğu Akdeniz’de aynı şekilde. Biz ayağımıza pranga olan ekonomik, finansman maliyetlerinden, bizi döviz kriziyle vs. etkilemeye çalışanların ellerindeki enstrümanları aldığımızda bize artık gem vuracak, diz çöktürecek, bizlere bazı şeyleri yapmaya zorlayacak, ekonomik sıkıntıya sokacak hiçbir malzeme kalmayacak. Allah’ın izniyle çok daha güçlü, çok daha dirayetli, sözünü istediği, dilediği zaman geçirebilen Türkiye bugünde var, ama yarınlar çok daha güçlü olacak inşallah. Bunların olabilmesi için sizler, bizler çok daha fazla güçlü, dirayetli olmamız lazım. Hem çok şanslıyız, hem de yükümüz çok ağır. Rabbim hepimize kolaylık versin inşallah” şeklinde konuştu.

YÜCEL YILMAZ: “ŞEHRİMİZE MECLİS ÜYELERİMİZ İLE BİRLİKTE HİZMET EDİYORUZ…”

Meclis Üyelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz konuşmasında; “Son zamanlarda gündeme biraz farklı geldik ve devamsızlık yapan arkadaşlarımızın devamsızlık yapmaması gerektiğini artık öğrendik. Bu konuda biraz daha hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Siyasette temsili vücut en önemli şeylerden biri. Çünkü kitle hareketi yaptığınızda siz bir şey söylemeseniz de, sizi destekleyen insanlar için sizin ne söylediğiniz, nasıl hareket ettiğiniz önem arzediyor. Bu durum sizlerin fiili olarak gücünüz anlamına geliyor. Türkiye’deki genel konjoktür itibari ile şuan Büyükşehir Meclisinde samimi olduğuna inandığımız Kadın, Erkek ve Gençlik kollarından arkadaşlarımız var. Pandemi dolayısıyla gelemeyenler oldu uzun süre. O belirsiz dönemde meclis toplantılarımızı bir an önce bitirelim derdindeydik.

YILMAZ: “2023 SEÇİMLERİNDE EN YÜKSEK OYU ÇIKARMAMIZ LAZIM..”

Şunu söylemekte yarar var. Son dönemeçe giriliyor. Az önce başkanımız bahsetti. Siyasetin farklı bir yerindeyiz biz. Neyi yönetiyoruz Balıkesir Büyükşehir belediyesini. Gerçekten bizde olması için de sizlerin tam bir duruş sergilemeniz lazım. İl Genelinde Meclis Üyesi sayımız Cumhur İttifakı 186, Millet İttifakı 186. Benle beraber 187 ile biz öne geçiyoruz. Bizim kaybettiğimiz ilçelerde grup başkanvekillerinin çıkıp muhalefet görevini yerine getirmesi lazım. Ben; iyi geçinelim, ılımlı bir siyaset izleyelim cümlesi daima geçerli olacak diye bir şey yok. Siyasetin kuralı belli. Kimin nerde, neyi, niçin söylediği de belli. Son 2,5 senenin 2 senesi pandemi ile geçti. Belirsizliği yönetmek liderler için çok zor bir şey. Cumhurbaşkanımız bunu da yönetti. Elalem üretimi kesti, biz işçisini çıkaran adama ceza keseriz dedik, işçisini çıkarmayana da 3’te 2 maaşını biz ödeyeceğiz dedik. Böylece sanayiyi durdurmadık. 2023 seçimlerine iyi hazırlanmamız lazım. Balıkesir’de milletvekillerimizin, Cumhurbaşkanımızın alabileceği en yüksek oyu çıkarmamız lazım” dedi.

UYGUR: “28 ŞUBAT’I İYİ ANLAMAMIZ LAZIM…”

28 Şubat’ın muhalefet tarafından algı amaçlı kullanıldığının altını çizen Ak Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur; “Değerli Başkanlarım bugün Şubat’ın 20’si, 28 Şubat’a çok az bir süre kaldı. Partimizin kuruluş mottosuna aslında bir dönersek, milletin içinden, milletin ihtiyaçlarından çıkan, milletin adamının liderliğinde yola çıkılan sıradan, klasik bir siyasi parti anlayışı ile kurulmadık. Bir dava hareketi olarak yola çıkışımızı hatırlamamız gerekiyor. Eğer, o öze dönersek aslında bir çok şeyi de kendi zihnimizde çözmüş oluruz. Bu önemli meseleye ve dava şuurumuza doğru bir bakış açısıyla bakmış oluruz. Şimdi biliyorsunuz 6 tane partinin lideri malum bir yuvarlak masada toplandılar. İşte bu toplantıdan çıkan sonucu da açıklama tarihi olarak seçtiği tarih, 28 Şubat tarihidir. Bunu manidar bir şekilde, algı oluşturmak için seçtiler. Kılıçdaroğlu, ‘28 Şubat ile alakası yok, Bizim öyle bir düşüncemiz olmadı. Biz masumane, tabii bir şekilde bu tarihte açıklayacağız’ dedi. Aslında bakarsanız bu tarihin seçilmesi ile demokrasiden, temel hak ve özgürlüklerden yola çıktıklarını iddia ediyorlar. Ben seçtikleri bu tarihle ilgili sizin dikkatinizi çekmek istiyorum. Ben isim olarak Belgin Uygur’u temsil etmiyorum. Ben milletimin bana emanet ettiği, o Ak Parti hareketinin, dava hareketinin, millet hareketinin bir temsilcisiyim. Milletimiz bana bir sorumluluk verdi. O anlamda o sorumluluğun gereğini yerine getirmek için mükellefim. Resme daha geniş bir çerçeveden bakabilmeyi önce ben kendime telkin ediyorum. O nedenledir ki, çok dikkatli ve uyanık olmak durumundayız” dedi.

CANBEY: “2023’E 1,5 YIL KALDI VE BİZ BİRBİRİMİZE DAHA GÜÇLÜ SARILMALIYIZ…”

Ak Parti Teşkilatlarının kurulduğu günden bugüne bir disiplin içinde hareket ettiğini belirten Ak Parti Milletvekili Mustafa Canbey, “ Bizim hiçbir yerde, hiçbir şekilde hata yapmamamız gerekiyor. Yaptığımız işlerde asla ve asla ihmale yer vermememiz gerekiyor. Çünkü birileri bizi gözetliyor. Muhalefetin gösterdiği tavır bizleri daha da güçlendirecek. Zor bir döneme girdik. Artık zaman kalmadı. Bütün partiler sahaya iniyor. 2023’e şurada 1,5 yıl kaldı. Çok iyi bir şekilde organize olmamız gerekiyor. Birbirimize sarılmamız gerekiyor. Bizim eksiltecek bir tane adamımız yok. Eksiltecek bir tane oyumuz yok. Sahadan eksiltecek bir tane belediye başkanımız, meclis üyemiz yok. Her birimizin değerli olduğunu, teşkilatımızın bir oya ihtiyacı olduğunu, önümüzdeki dönemde de bu bir oyla yüzde 51’i bulacağımızın bilincinde olmamız lazım. Bizim bundan sonraki süreçte asla ve asla kendi içimizdeki tartışmaları kim yapıyorsa, neden yapıyorsa müsaade etmememiz gerekiyor. Milletimizin bize verdiği emanetlere sahip çıkmalıyız. O zaman yapacağımız şey geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanmak, birbirimize sahip çıkmak olmalıdır. Yapılan anketlere bakmayın. İbre bizden yana. Bunun için de çok çalışacağız” dedi.

AYDEMİR: “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ…”

Ak Parti’nin büyük bir aile olduğunu belirten Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir’de konuşmasında; “ Hepimiz bir aileyiz. Bu topluluk, bu şehrin ve toplumun yükünü omuzlamış kişiler. Bu noktada bizler saflarımızı sıklaştıracağız. Bizim yapacağımız iş, hep beraber birlikte olmak. İnşallah 2023’ü ardından da 2024’ü kazanacağız. Yıllardır tek hedefimiz var 2023. Birbirimize olan sevgimizi, saygımızı, birlik ve beraberliğimizi devam ettireceğiz ve 2023’te zafere ulaşacağız. Bunun başka bir yolu yok. Ya alacağız, ya alacağız. Evlatlarımızın geleceği söz konusu. İnanın torunlarımızın geleceği söz konusu. Dünya liderimiz sayesinde ülkemizi dünyanın sayılı devletleri arasına getirdik. Vatandaşlarımız bunu çok iyi biliyor. HDP ile iş tutanlara bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. Bunun için de çok çalışacağız ve başaracağız” dedi.

Ak Parti İl Başkanlığı Belediye Meclis Üyeleri İstişare ve Koordinasyon’ toplantısı, Ak Parti İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve Meclis Üyelerinin konuşmaları ile devam etti. Önemli kararların alındığı toplantıda, Ak Parti ana kademe, Kadın ve Gençlik Kolları, İlçe Teşkilatları, Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri ile birlikte tam saha çalışmaları hızlandıracaklarının, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceklerinin mesajını verdi.

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran’ın başkanlığında düzenlenen ‘Ak Parti İl Başkanlığı Belediye Meclis Üyeleri İstişare ve Koordinasyon’ toplantısına; Ak Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey ve Mutlu Aydemir, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek ve Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, 20 İlçenin Belediye Meclis Üyeleri ve 20 İlçenin Ak Parti İlçe Başkanları katıldı.

AK kadroların bir araya geldiği toplantıda, belediye başkanlarıyla milletvekilleri de yaptıkları konuşmalarda birlik-beraberlik mesajları verdi.