SAMİMİ ve dürüst kişiliğiyle  "toparlayıcı isim" olarak öne çıkan ve yaklaşık 3 yıldır görevde bulunan il başkanı Dt. Ekrem Başaran'ın sağlık sorunları sebebiyle affını istemesiyle AK Parti teşkilatları il başkanlığına atanacak ismin kim olacağını büyük merak ve heyecanla beklemeye koyuldu. 

Ekrem Başaran, kendisiyle ailesinin sağlık problemleri nedeniyle görevden müsaade istediğini geçtiğimiz haftalarda AK Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanlığına iletmişti.

balikesirim.net haber merkezinin kamuoyuna duyurduğu gelişme sonrası gözler Ekrem Başaran'ın yerine yapılacak atamada hangi ismin tercih edileceğine çevrilmişti.

ONLARCA İSİM VAR

abdullah-altintas-10

Kulislerde, Başaran'ın ekibinde Başkan vekili olarak görev alan Vahdettin Çiftçi ile devam edilebileceği konuşulurken, parti tabanında Mehmet Aydemir, Cengiz Yücel Özek ile Abdullah Altıntaş isimleri öne çıktı.

Cüneyt ErmişlerÖmer Munis, Mustafa Çanakçı, Muhammed Zahid Bayram ve Mesut Eray adı da gündemde.

Karesi ilçe başkanlığından istifa eden Yusuf Hocaoğlu'nun bu görevi hararetle istediği biliniyor.

İl başkanlığı için çok sayıda isim gündeme getirilirken, bunlar arasında MHP ve Doğru Yol Partisi kökenli isimlerin de yer alması dikkat çekmişti. 

KÜSKÜNLÜKLERİ
ORTADAN KALDIRACAK İSİM 

cengiz-yucel-ozek-

İnşaat Mühendisi Cengiz Yücel Özek adını ısrarla gündemde tutmaya çalışan çevrelerin gerekçesi, partililer arasında gayet mantıklı bulunuyor. 

Milli Görüş hareketinin lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Balıkesir'de güvendiği dava adamlarının başında yer alan Özek, parti tabanındaki küskünlükleri ortadan kaldırabilecek isim olarak gösteriliyor. 

Yeni Dünya Vakfı Ar-Ge ve Projeler Birim Başkanı Cengiz Yücel Özek ile birlikte önceki dönem Kurtdere Güreşleri ağası iş insanı Abdullah Altıntaş'ın adı da son günlerde sıklıkla telaffuz ediliyor. 

Altıntaş ismine, milletvekilleriyle belediye başkanlarının sıcak baktığı belirtilirken, milletvekili adayı olarak girdiği son seçimde parti tabanının gönüllerine girmeyi başaran Mehmet Aydemir  adı da iuzun süredir gündemdeki yerini koruyor. 

YÜCEL YILMAZ FAKTÖRÜ

yucel-bayram-ekrem

AK Parti'yi Balıkesir'de yerel seçimlere taşıyacak kadronun liderliğini üstlenecek yeni il başkanının belirlenmesinde, yeni dönemde de aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın da etkili olması kuvvetle muhtemel. 

Editör: Macit ERMİŞ