31 Mart 2024'da gerçekleşek yerel seçimler öncesi teşkilatlarını sağlamlaştırmayı amaçlayan Ak Parti'de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. İl ve ilçe başkanlıkları için merakla beklenen atmalardan ilk haberler gelmeye başladı. 

6 İLÇEDEN 5'İNE ATAMA YAPILDI

Görevden istifası alınan Karesi, Susurluk, Balya, Burhaniye ve Ayvalık ilçe başkalarının yerine atamalar gerçekleşti. Havran ilçe başkanlığına yapılacak atama ileri tarihe bırakıldı. 

İŞTE YENİ İLÇE BAŞKANLARI

Merkez ilçe Karesi ilçe başkanlığı için Ayfer Öz, İlhan Ay ve Hakan Ay mülakata alındı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, ilçe başkanlığı görevini genç iş insanı Hakan Aka'ya teblig etti. 

Hakan_Aka

Karesi teşkilatı için Hakan Aka isminin tercih edilmesi isabetli karar olarak yorumlandı. 

Bu arada, Susurluk ilçe başkanlığına Mesut Akgün,  Balya  ilçe başkanlığına Nihat Öz, Ayvalık ilçe başkanlığına Mustafa Gören, Burhaniye ilçe başkanlığına Hayri Zeybek atandı. Havran ilçe başkanlığı için atamanın ileri bir tarihe bırakıldığı öğrenildi. 

SIRA  İL BAŞKANINDA

Balıkesir'de, samimi ve dürüst  kişiliğiyle şehrin siyasetine üç yıldır başarıyla sürdürdüğü il başkanlığından sağlık sorunları sebebiyle affını isteyen Ekrem Başaran'ın yerine gelecek isim de yavaş yavaş şekillendi.

AK Parti'yi Balıkesir'de yer seçimlere taşıyacak il başkanlığı için Mehmet Aydemir, Mustafa Çanakçı, Ömer Munis, Mesut Eray isimleri öne çıkıyordu.

VAHDETTİN ÇİFTÇİ
İLE DEVAM EDİLEBİLİR

Yaşanan son dakika gelişmesine göre, Ekrem Başaran'ın ekibinde başkan vekili olarak görev alan Vahdettin Çiftçi başkanlığında mevcut önetimin göreve devam etmesi görüşünün benimsendiği ve buna milletvekilleriyle belediye başkanlarının da onay verdiği AK Parti kulislerinde konuşulan bir diğer konu. 

Haber: Ramazan DEMİR

Editör: Macit ERMİŞ