AK Parti'de, hemen her seçim öncesi görülen "ayak oyunları" bu kez erken sahneye konuldu. Parti içerisindeki AKP'liler, mevcut belediye başkanlarını yıpratma faaliyetlerine dört koldan başladı. Amaç, yeniden aday gösterilmelerini engellemek ve kendilerine yakın isimleri başkanlığa taşımak. Bu gayeyle haram/helal/günah denilmeden her türlü yol mubah görülüyor. 

Hasan-Avci_mazbata-balikesir

PARTİLİLER TEPKİLİ

BALIKESİR Büyükşehir ile Karesi ve Altıeylül belediye başkanları hakkında fısıtıltı gazeteleri ve sosyal medya platformlarındaki trol hesaplara olumsuz yönde algı oluşturulmaya çalışılması AK Parti tabanında tepkilere neden oldu. 

BİZ BU FİLMİ GÖRMÜŞTÜK

Özellikle AK Parti içerisinde bazı eller tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başta olmak üzere Kalesi ve Altıeylül belediye başkanlarının yıpratmak amacıyla gizliden gizliye yapılan "iftira" kampanyaları seçim sürecine girilmesiyle birlikte ayyuka çıktı, aleni şekilde yürütülmeye başlandı. Yaşanan gelişmeler partililere "biz bu filmi görmüştük" dedirtti. 

TROL HESAPLAR DEVREDE

Bu amaçla sosyal medya mecralarındaki trol hesaplar kullanılırken, fısıtıltı gazeteleri aracılığıyla aslı/astarı olmayan olaylar anlatılarak mevcut belediye başkanları itham altında bırakılıyor.

AK PARTİ'NİN TEK RAKİBİ: AKP

Muhalefet partilerinin yıpratmak amacıyla malzeme bulamadığı AK Partili belediye başkanları, parti içerisindeki AKP'lilerce malum çevreler kullanılarak yeni dönemde saf dışı bırakılmak isteniyor.

HER TÜRLÜ YOL MUBAH!

Algı mühendislerinin tarlolleri aracılığıyla kamuoyuna pompalanmaya çalışılan iftira kampanyalarındaki amaç, mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmelerini engellemek ve kendilerine yakın isimleri başkanlığa taşımak. Bu gayeyle haram/helal/günah denilmeden her türlü yol mubah görülüyor. 

PARTİ TABANI BAŞKANLARA GÜVENİYOR

yucel-yilmaz-mazbata7

AK Parti tabanında ise, 20 ilçedeki çalışmalarıyla hemen her kesimden alkış alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi ve Altıeylül'de ise, halka dokunan hizmetleriyle dikkat çeken Dinçer Orkan ve Hasan Avcı ile yeni dönemde de seçimin rahatlıkla kazanılabileceği görüşü hakim.

SEN-BEN DAVASI DEĞİL..

Bu isimlerle yola devam edileceğine inanan partililer, merhum efsane başkan Sabri Uğur dönemiyle başlayıp Edip Uğur'la devam eden "kirli kampanya"lara alet olmamasını, pirim vermemesini, dikkate almamasını istiyor. "Bizim davamız, senlik benlik davası değil, memlekete hizmet davasıdır" hatırlatmasında bulunan partililer, parti kademelerindeki isimleri sorumlu davranmaya çağırdı. 

> Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ