İçişleri eski Bakanı Prof. Dr. Beşir Atalay'la yaklaşık 25 yıldır yol arkadaşlığı bulunan Nejat Kırcalı, Balıkesir'deki temayül yoklamasında 4.sırada çıkarak milletvekilliği sıralamasında yerini de garantiledi. 

İçişleri Bakanlığı'nda başdanışman olarak görev yapan Nejat Kırcalı, milletvekilli aday adaylığı için bu görevinden 10 Mart'ta istifa etmişti.  Bakanlık'taki görevi sırasında Balıkesirliler'le sürekli diyaloğ halinde bulunan Kırcalı, bunun karşlığını aldı.

Manyas doğumlu olan ve Gönen ilçesinde büyüyen Kırcalı, 25 yıldır üst düzey bürokratlık yaptığı için teşkilatlardan uzak oldu. 

Kırcalı, AK Parti’nin  Balıkesir'de belirleyeceği 8 milletvekili adayını teşkilatlarına sorduğu dünkü temayül yoklamasında, yıllardır teşkilatın çeşitli kademelerde görev alan ve teşkilatlarla içiçe olan birçok ismi geride bıraktı.

Gönen, Manyas, Susurluk ve Bandırma ilçelerinde sevilen bir isim olan Kırcalı, 705 oy toplayıp  ilk 4'te yer almayı başardı.

Tabandan ilk vizeyi alan Kırcalı’nın milletvekilliği sıralamasında ilk 3’de yer almasına kesin gözüyle bakılıyor...NEŞAT KIRCALI KİMDİR?
Kırcalı, I963'de Manyas Necip köyünde doğdu.
İlk okulu köyünde okuyan Kırcalı, Orta ve Lise öğrenimini Balıkesir İmam Hatip Lisesinde tamamladı.
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Diyanet işleri Başkanlığında Personel ve Hac dairesi   başkanlığında görev yaptı. 1993 yılında kurulan Kırıkkale Üniversitesinde şube müdürü ve fakülte sekreteri olarak çalıştı.

1998 yılında Başbakanlığa atanarak, Araştırmacı ve Daire başkanı görevi yaptı. 2003 ocak ayında Başbakan müşaviri kadrosuna atandı. Prof. Dr. Beşir Atalay ın Devlet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı  döneminde özel kalem müdürlüğü ve danışmanlığını yaptı. Amerikan Kültür Derneği Dil Okulunda 9aylık İngilizce dil eğitimi kursunu bitirdi.
Ankara Bilge Üniversitesi mütevelli üyesi olan Neşat KIRCALI evli 1 erkek,1 kız 2 çocuk babasıdır

Editör: Haber Merkezi